Kripto Para

Ünlü boksör Mike Tyson “all in” SOL yatırımcısı!

  Dünyaca ünlü ağır sıklet boks efsanesi Mike Tyson, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda bir “all in” Solana (SOL) yatırımcısı olduğunu duyurdu. Mike Tyson, geçtiğimiz yıl takipçilerine “Solana mı, Ethereum mu?” diye sormuştu. Tyson’ın, tercihini Solana’dan yana kullandığı ortaya çıktı.

  Kripto para piyasaları, kurumsal aktörlerin ve dev şirket ve markaların kripto para ekosistemine girmesiyle birlikte beklenmedik boyutlara ulaştı. Gelen büyümeler ile birlikte kripto para piyasaları daha fazla yatırımcıya ulaştı ve bu kez de dünyaca ünlü isimlerin kripto para zemininde attığı adımlar, sektörün daha fazla yayılmasını sağladı. Birçok ünlü ismin dahil olduğu kripto para ekosistemine daha önceki açıklamaları ile dahil olduğunu gösteren dünyaca ünlü ağır siklet boks efsanesi Mike Tyson, kendisinin bir “all in” Solana (SOL) yatırımcısı olduğunu duyurdu.

  Mike Tyson “All In” Solana Yatırımcısı Olduğunu Açıkladı

  Dünyaca ünlü boksör Mike Tyson, 12 Ocak tarihinde Twitter üzerinden bir paylaşımda bulunarak, piyasanın önde gelen “Ethereum katillerinden” biri olarak görülen Solana’ya “tamamen” yatırım yaptığını belirtti. Mike Tyson öte yandan bir de Solana blok zinciri üzerinden bir NFT (non fungible token) satın alma işlemi gerçekleştirdi. Bir diğer yandan Mike Tyson, bir ERC-20 tabanlı token’ını tanıtmaya başladı.

  Tyson, Token’ını “Uzayda Devrim Yaratacak” Diyerek Tanıttı

  ERC-20 tabanlı token’ını tanıtan Mike Tyson, proje tanıtımında bu token’ın “uzayda devrim yaratacağını” dile getirdi. Tyson ayrıca bu token’ın, toplulukların zihinsel sağlık sorunlarıyla başa çıkma konusunda da yardımcı olabileceğini iddia etti. Hatırlanacağı üzere Mike Tyson, Eylül 2021 döneminde yine Twitter’dan bir paylaşımda bulunmuş ve “Solana mı, Ethereum mu?” diye sormuştu. Tyson öte yandan Haziran ayında da “Bitcoin mi, Ethereum mu?” diye bir soru yöneltmişti.

  Mike Tyson Kripto Ekosistemine İlk Adım Atan Ünlüler Arasında

  Kripto para piyasalarında attığı adımları hızlandıran Mike Tyson, Temmuz 2021 döneminde dijital içerik yaratıcı ajansı Iofone ile bir ekip kurmuş ve ardından ilk NFT serisini duyurmuştu. Söz konusu NFT koleksiyonunun lansmanı da Ağustos ayında gerçekleştirilmişti. Tüm bunların yanında Tyson ayrıca, kripto para ekosistemine ilk adım atan ünlülerden biri olarak, 2016 yılında Bitcoin Direct ile ortaklaşa bir Bitcoin (BTC) cüzdanı da piyasa sürmüştü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle