Uzmanlar DOGE benzeri 2 altcoini işaret etti

  Kripto para piyasalarında artık Haziran ayının sonları yaklaşırken, piyasanın artık toparlanma dönemine gireceğini düşünen birçok yatırımcı var. Uzmanlar, piyasada toparlanmaların görüleceği süreçte Dogecoin (DOGE) gibi yüksek risk ve yüksek kazanç ihtimallerini barındıran 2 altcoine dikkat çekti.

  Kripto para piyasaları 2021’de hiç beklenmedik fiyat hareketlilikleri ile karşılaştı. Bu hareketliliklerde elbette en çok dikkati yine Bitcoin (BTC) çekti. Bitcoin 2021 yılında rekor seviyesini üst üste güncelledi ve piyasayı da yukarı yönlü hareketlendirdi. Ancak 2021 yılında en çok dikkat çekmeyi başaran kripto paralardan biri muazzam yükselişleri ile Dogecoin (DOGE) oldu. DOGE’un başlattığı akım sayesinde şaka temalı kripto paralar da oldukça popüler hale gelmeye başladı.

  Dogecoin 2013 yılında Bitcoin parodisi olarak şaka amacıyla piyasaya sürüldü. Aradan geçen 8 yılın ardından, özellikle de Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın açık desteği ile DOGE büyük patlamalar gerçekleştirdi. Musk’ın verdiği destekler bazen yanlış anlaşılınca, DOGE benzeri başka kripto paralar da yatırımcıların odağına gelmeye başladı. Uzmanlar, piyasanın toparlanma evresine girmeye başladığını ifade ettiği bu süreçte DOGE benzeri 2 altcoine dikkat çekiyor.

  Uzmanların İşaret Ettiği İlk Altcoin: Shiba Inu (SHIB)

  Uzmanların ilk olarak dikkat çektiği altcoin Shiba Inu (SHIB). Shiba Inu, Ağustos 2020’de Ryoshi tarafından piyasaya sürülen topluluk ve sosyal medya duyarlı bir kripto para birimi. SHIB, ilk kez Elon Musk’ın DOGE’u kast ederek “Shiba Inu cinsi köpek sahiplenmek istiyorum” ifadeleri ile attığı tweet sonrası büyük sıçrama yakalamıştı. Ardından Coinbase Pro üzerinde listelenen SHIB, bu popülaritesini sürdürülebilir hale getirdi. Yeniden Elon Musk’ın tweeti ile hareketlenen SHIB için uzmanlar, ilerleyen dönemlerde takip edilmesi gerektiğini ifade ediyor.

  Uzmanların Gündemindeki 2. Altcoin: Baby Doge Coin

  Uzmanların şaka temalı kripto paralar arasında dikkat çektiği bir diğer kripto para birimi ise Baby Doge Coin (DOGE). BabyDoge, Binance Smart Chain (BSC) ağında opere ediliyor ve akıllı staking sistemine sahip. Bu özelliği ile BabyDoge, ekosistemindeki tüm işlemlere direkt %5 vergi ile süper deflasyoinst bir altcoin olarak ele alınıyor. Birçok uzman, son dönemlerde daha da popüler hale gelen BabyDoge’un da takip edilmesi gerektiğini ifade ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle