Kripto Para

Etheruem kurucusu ile BTC geliştiricisi karşı karşıya!

  Ethereum kurucularından Vitalik Buterin, Bitcoin geliştiricisi Jimmy Song’a tepki gösterdi! Song’un, “PoS, Bizans generali problemini çözmüyor” yorumuna tepki gösteren Buterin, “Birçok tartışma arasında tek satırlık bir tanımdan ötürü işe yaramadığını söylüyorsan yanlış düşünüyorsun” ifadeleri ile tepkisini dile getirdi.

  Bitcoin ve Ethereum geliştiricileri arasında devam eden tartışma yeniden alevlendi! BTC geliştiricisi Jimmy Song’un dün akşam attığı tweet’e bugün yanıt veren Vitalik Buterin, İş Kanıtı mı Hisse Kanıtı mı tartışmasını alevlendirdi.

  Song: “Yetersiz Seviyedesiniz”

  Tarafların son tartışmasının fitili önceki gün ateşlendi! BTC geliştiricisi Jimmy Song, Twitter üzerinden Hisse Kanıtı (PoS) sisteminin merkeziyetsiz bir konsensüs sunmadığını iddia ederken, “Hisse Kanıtı Bizans Generali problemini çözmüyor, bu yüzden de merkeziyetsiz bir konsensüs sunmuyor. Bu tweet’i anlamadıysanız, PoS konusunda konuşmak için tamamen yetersiz seviyedesiniz demektir.” ifadelerini kullandı. Sert ifadeler sonrası Vitalik Buterin’den yanıt gecikmedi!

  Buterin: “Muhtemelen Sen Yanlış Düşünüyorsun”

  Buterin ise açıklamasında Song kadar ağır ithamda bulunmazken, PoS konsensüsünü sahiplendi. Song’un yanlış düşündüğünü ifade eden Buterin, “Eğer insanların A ve B konusunda yaptığı bir tartışma çok uzun zaman sürmüş ve belli bir kavrama ulaşmışsa, bu konuda matematik, ekonomi ve ahlaki felsefeyi de içine alacak şekilde derin tartışmalar yapılıyorsa ve sen B, birçok anlama gelebilecek bir cümlede yazanlardan ötürü çok aptal diyorsan, muhtemelen sen yanlış düşünüyorsundur.” dedi.

  PoS Bir Destekçi Tarafından Daha Savunuldu!

  ETH ve BTC geliştiricilerinin tartışmasına tanınmış bir isim daha katıldı. Bitcoin’e verdiği destekle bilinen Nic Carter da katıldı. Carter açıklamasında PoS konsensüs mekanizmasını desteklerken, PoS’un doğru şekilde çalıştığını belirtti.

  PoS’u savunan Carter’ın ilginç bir tespiti dikkat çekti. Asıl tartışmanın ahlaki açıdan olduğunu belirten Carter, “Bu konuda Bitcoin’ciler garip şekilde yanılıyorlar. PoS düzgün şekilde çalışıyor. Bu çok net. Tartışma, PoS’un olması gereken/ahlaki olup olmadığıdır. Küresel bir paranın PoS temeline oturtulup oturtulmaması gerektiğidir. Ele geçirmelere karşı koruyup korumadığıdır. Tartışmalar çalışması ile değil bu konularla ilgilidir.” ifadelerini kullanarak tartışmanın farklı yönlere evrilmesine yol açacak sözler sarf etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle