Ethereum fiyatını yükseltebilecek faktörler Grayscale raporunda yer aldı

  Dünyanın en büyük varlık yöneticisi Grayscale şirketinden yeni bir rapor yayınlandı. Ethereum (ETH) fiyatında sıçrama yapacak faktörlerin değerlendirildiği bu rapor kripto para yatırımcılarının ilgisini topladı…

  Ethereum ekosistemine dair yeni bir rapor yayınlayan Grayscale, bu paylaşımında ETH fiyatını yükseltebilecek faktörlere değindi. Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi, uzun bir zamandır durdurduğu Ether işlemlerini ocak ayının sonu itibarıyla yeniden işleme açtı. Şirket bunun ardından 2-3 Şubat tarihlerinde bir günde 24 bin 796; 3-4 Şubat’ta yine bir gün içerisinde 47 bin tane Ether satın almasıyla gündeme geldi.

  Ethereum’u kurumsal yatırımcılar ile buluşturan varlık yönetimi şirketi, Ether’e Değer Biçmek adında yeni bir rapor yayınladı. Raporda Ethereum işlem ücretleri, yatırımcı hareketliliği, potansiyel riskler ve fırsatlar mercek altına alındı.

  Ethereum Ağında Hareketlilik Arttı

  Ethereum ağında yapılan işlemlerde Ether ile ödeme yapılıyor. Bu yüzden Ether’a duyulan talebin artması işlem ücretlerini de arttırıyor. Ocak 2021’de ödenen toplam Ether miktarı, Ocak 2018’dekinin beş katıydı. Şirketin raporuna göre toplam işlem ücreti ile piyasa değeri arasındaki ilişki incelendiğinde Ether’a doğru değer biçmek mümkün olabiliyor.

  Eğer bu hesaplamada düşük oran çıkarsa Ether fiyatının olması gerekenden daha düşük olduğu yani undervalued kabul ediliyor. Veriler, bu oranın 2020 başından beri düştüğünü gösteriyor. Ayrıca güncel veriler Ether adres sayısının 700 bine dayandığını da gösteriyor.

  ETH Fiyatı Nasıl Yükselir?

  Raporda Ether 2.0 güncellemesine geniş bir yer verildiği görülüyor. Bu güncelleme sayesinde kullanıcılara staking yapma imkanı tanıması Ethereum varlığını öne çıkarıyor. Grayscale analistleri, kullanım alanının artması ve arz yakımı ile birlikte ETH fiyatında yükselişin devam edeceğini öne sürüyor. 

  Özellikle Ethereum yatırımcılarının yakından takip ettiği bu raporun kapanış kısmında Grayscale analistlerinin şu açıklamayı yaptığı görülüyor: “Geçmiş veriler, Ether fiyatının ağdaki hareketlilik büyüdükçe yükseldiğini gösteriyor. Güncel veriler; aktif adres sayısının, işlem ücretinin, hash oranının rekor seviyelere çıktığını gösteriyor. Tüm bunlar, yatırımcılar adına olumlu şeyler.”

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle