Kripto Para

Sahte Trezor uygulamasına dikkat! 600 bin dolara mal oldu

  AppStore’da yer alan sahte Trezor uygulamasını indiren bir kişi, kripto para cüzdanı kullanacağını zannederken elindeki kripto paralardan oldu. Gerçek Trezor uygulamasını taklit eden bu uygulama yüzünden bir kullanıcı 600 bin dolarını dolandırıcılara kaptırdı.

  Kripto para piyasalarının artan popülaritesi beraberinde birçok yeni cüzdan uygulamasını da yatırımcılar ile buluşturdu. Yatırımcıların son dönemlerde kripto paralara yoğun ilgi göstermesi, bu alandan çeşitli yollarla kazanç sağlamak isteyenlerin de iştahını kabarttı. Dünyanın dört bir yanından insanlar, ellerindeki küçük ya da büyük ölçekli sermayeleri artırmak adına kripto para yatırımları yapmaya başladı.

  Ancak dolandırıcılar da bu artan ilgide boş durmadı ve yatırımcıları tuzağa düşürmek adına akla gelmeyecek yöntemlere başvurdu. Birçok kripto para dolandırıcılık haberi daha önce de gündeme gelmişti ancak böylesi ilk kez görüldü.

  Trezor uygulaması, bir bakıma kripto para yatırımcıları için bir kasa görevi görüyor. Dijital cüzdan olan Trezor ile kripto para kullanıcıları, kripto paralarını bu cüzdanlarda tutabiliyor. Bu uygulamadan yararlanmak isteyen Phillipe Christodoulu da AppStore üzerinden uygulamayı indirdi ve kullanmaya başladı. Ancak talihsiz kullanıcı, sahte uygulamanın kurbanı oldu.

  Uygulama Hakkında Olumlu Yorumlar Yapılmış

  İndirdiği sahte Trezor uygulaması yüzünden 600 bin dolar kadar para kaybeden Christodoulu, Washington Post’a açıklamalarda bulundu. Kullanıcı, Trezor cüzdanına küçük bir servet sayılabilecek kripto paralarını aktardığını ve fonlarını takip etmek için de AppStore’dan Trezor uygulamasını indirdiğini ifade etti.

  Uygulamayı indirmeden önce talihsiz kullanıcı bir de uygulama hakkında olumlu yorumlar gördüğünü, bu yüzden sorun yaşamayacağını düşündüğünü dile getirdi.

  Talihsiz Kullanıcı Apple’ı Sorumlu Tutuyor

  Her şeyden habersiz şekilde sahte Trezor uygulamasını indiren Phillipe Christodoulu, uygulamanın kötü amaçlı bir kimlik kopyalama uygulaması olduğunu fark etmedi ve uygulama kullanıcının giriş bilgilerine ulaştı. Her şeyin çok kısa sürede olup bittiğini ifade eden kullanıcı, cüzdanında 17,1 adet Bitcoin olduğunu ve bunun da kötü niyetli kişiler tarafından çalındığını dile getirdi.

  Christodoulu yaşanan olayda Apple’ı sorumlu tutuyor. Ona göre Apple, böyle bir uygulamayı listelememeliydi. Ancak Apple’dan ya da Trezor’dan henüz konuya ilişkin bir açıklama gelmedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle