Kripto Para

Grayscale gözü karattı! BTC ETF’si kabul etmezse SEC’e dava açacak!

  Grayscale, spot Bitcoin ETF’si için gözü karattı! Geçtiğimiz günlerde Bitcoin Trust’ı (GBTC) spot Bitcoin Ticaret Fonuna (ETF) dönüştürmek için başvuruda bulunan şirket, eğer başvurusu kabul edilmezse SEC’e karşı hakkını mahkemede aramaya hazırlanıyor. 

  Grayscale Investments, spot BTC ETF’si için vites artırmaya hazırlanıyor. Bir süre önce istenen uygunluk koşullarını yerine getirerek daha önce ret yiyen spot Bitcoin ETF başvurusunu tamamlayan şirket, bu sefer işini şansa bırakmayacak. Kulislerden sızan bilgilere göre eğer başvuru kabul edilmezse, Grayscale ABD Menkul Kıymetler Borsasına (SEC) dava açabilir!

  6 Temmuz Tarihine Geri Sayım Başladı!

  Şirket Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ismi ile işlem gören fonunu spot Bitcoin Borsa Ticaret Fonuna dönüştürmek istiyor. Grayscale daha önce ret yiyen başvuru sonrası 2011-2016 yılları arasında görev yapmış eski ABD Başsavcısı Donald B. Verrilli Jr.’ı işe aldı. Hukuk ekibinin çalışmalarını takip edecek olan isim ise SEC’in istediklerini yerine getirdi ve süreci yakından takip ediyor. Kararın onaylanması için şirketin 6 Temmuz’a kadar bekleyeceği konuşuluyor.

  SEC’in Spot Bitcoin ETF’sine Onay Vereceği Konuşuluyor!

  Bloomberg’den kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, Twitter hesabı üzerinden 6 Temmuz tarihine işaret ederek, SEC’ten onay çıkmaması halinde Grayscale’in hukuki yoldan hakkını arayabileceğini belirtti. Balchunas’a göre SEC başvuruya onay verecek!  Bu kararda Obama yönetimi çalışanı olan eski Başsavcı Verrilli’nin rolü ise büyük! Balchunas, “Grayscale’in Obama’nın Başsavcısını işe alması için iyi bir nokta. Yerinde onay almazlarsa SEC’e dava açmaya hazırlanıyor olabilirler.” ifadeleri ile 6 Temmuz’a kadar olabilecekleri özetledi.

  Grayscale Hukuki Savaşa Hazırlık Mı Yapıyor?

  Bloomberg’den Eric Balchunas’a göre Grayscale’den gelen Verrilli ataması önemli bir hamle! Zira şirket bu kararı ile SEC’e bu işin peşini bırakmayacağı mesajını verdi ve ret yerse mahkemeye başvuracağını açık bir dille iletti!

  Öte yandan Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, 6 Temmuz’dan önce SEC’ten onay çıkacağını düşünüyor. CEO her ne kadar açıklamalarında dava sinyali vermese de şirket olarak yaptıkları atama ile SEC’e karşı çoktan kılıçlarını çekmiş durumda!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle