Tether CTO’su Coinbase listelenmesinin önemini anlattı

  Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, Tether’i (USDT) listelediğini duyurmuştu. Coinbase Pro’dan sonra Coinbase’de de listelenen Tether’in CTO’su, bu adımın neden “önemli” olduğunu aktardı.

  14 Nisan tarihinde Nasdaq’ta listelenmeye başlayan, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, Tether (USDT) adımını attı. Daha önce yalnızca Coinbase Pro’da listelenen en büyük stablecoin Tether, artık Coinbase üzerinde de listelenecek. Coinbase Pro, borsanın yalnızca kurumsal şirketlere hizmet veren bir platformu. Bu listeleme ile birlikte Coinbase müşterileri artık Tether alıp-satabilir, transfer edebilir, dönüştürebilir ya da depolayabilir.

  Coinbase borsasından yapılan açıklamalara göre artık coinbase.com üzerinden, Coinbase’in Android ve iOS uygulamalarından Tether işlemleri yapılabilecek. Tether Coinbase üzerinden, ABD’nin New York eyaleti haricinde Coinbase destekli tüm bölgelerde satışa sunulacak.

  Tether (USDT) Nedir?

  Tether, ABD doları ile aynı değeri korumayı amaçlayan, birkaç Blockchain’de bulunan bir stablecoin’dir (sabit coin). 2021 itibariyle Tether’in piyasa değeri 30 milyar doların üzerine çıktı. Bununla birlikte Tether, dünyada en çok kullanılan stablecoin olma özelliğini elde etti. Fakat Coinbase, şu an için sadece ETH Blockchain’i üzerinde çalışabilen ERC-20 USDT’yi destekliyor. USDT’nin arkasında yer alan Tether Limited şirketi, her USDT’yi tamamen destekleyen rezervlere sahip olduklarını iddia ediyor.

  Bitfinex ve Tether CTO’su Atılan Adımın Önemini Vurguladı

  Bitfinex ve Tether CTO’su Paolo Ardoino, USDT’nin önce Coinbase Pro’da, ardından da Coinase üzerinde listelenmesinin neden “önemli” olduğunu açıkladı. Ardoino, yatırımcıların Coinbase üzerinde yapabilecekleri işlemlere ilişkin şu sözleri dile getirdi:

  “Tether, 2014 yılında tam da bunun için, borsalar arası arbitrajı hızlandırmak adına kuruldu. Aradan 7 geçti ve 2021 yılında, tüm borsalar birbirine ortak, derin likidite sahibi bir stablecoin ile bağlanmış olacak.”

  Tether’in 10 Yıllık Planları Büyük

  Tether CTO’su, Tether’in en büyük stablecoin olduğunu hatırlattı ve kendisinden sonra gelen en büyük rakibinden 4 kat daha büyük olduğunu ifade etti. CTO, Tether’in sadece borsalarda ve DeFi uygulamalarında değil, farklı alanlarda da büyüdüğünü söyledi. Ardoino’nun konuya ilişkin dile getirdiği sözler şöyle:

  Tether ve Bitfinex, önümüzdeki 10 yıl için, insanın aklını başından alacak fırsatları barındıran dev bir strateji kuruyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle