Kripto Para

ETH işlem ücretleri isyan ettirdi!

  Kripto para dünyasının lider altcoini Ethereum (ETH) ağında son dönemde tatsız olaylar yaşanıyor. ETH işlem ücretlerinin rekor seviyeye çıkması hem platforma hem de ETH fiyatına ciddi boyutlarda zarar vermeye başladı…

  Blockchain dünyasında en fazla gelecek vaat eden projelerden biri olarak gösterilen Ethereum (ETH) ağında yatırımcıları hayal kırıklığına uğratan gelişmeler yaşanıyor. Son dönemde ağ üzerindeki ETH gas fee yani işlem ücretlerinin rekor seviyelere çıkması, bazı problemleri de beraberinde getirdi. Ethereum fiyatının yanı sıra ağın popülerliği de ciddi zarar gördü.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Ethereum fiyatında bütün zorluklara ve problemlere rağmen yükseliş ivmesi devam etse de uzmanlar büyük bir potansiyel kaybı yaşandığını dile getirdi. Analistlere göre, Ethereum fiyatı 2021 yılından bu yana kademeli bir yükseliş ortaya koysa da normal şartlar altında çok daha yüksek seviyelerde olabilirdi

  Ethereum Madencilerinde İsyan Başladı

  Ethereum geliştiricileri, kripto para dünyasında sık sık dile getirilen yüksek işlem ücreti sorununa bir an önce çözüm bulabilmek için çalışmalara başladı. Geliştiriciler ilk hamle olarak EIP – 1559 güncellemesini devreye soktu ancak bunun 2021 yılı Temmuz ayında ancak aktif hale geçirileceği söylendi. Bu güncellemede öne çıkan en büyük özelliklerden biri de Ethereum madenci gelirinin yüzde 30’luk bir kısmını alacak olması.

  Ethereum yakmak için piyasadan ETH kullanacağı bilinen bu güncelleme, kripto para destekçilerinin kafalarında soru işareti yarattı. Öte yandan bu güncellemenin detaylarına en çok şikayet eden taraf doğal olarak Ethereum madencileri oldu. Yıllardır ETH madencilerinin onay vermemesi ve aksine oy kullanması sebebi ile hayata geçirilemeyen bu proje, Ethereum’a en faydalı olabilecek seviyede görülüyor.

  Ethereum Madencilerine Çağrı 

  Ethereum ağı madencilerinden Red Panda Mining şirketi, madencilerin bu güncellemeye karşı çıkması gerektiğini savunarak önemli açıklamalarda bulundu. Vitalik Buterin’e karşı kazan kaldıran Ethereum madencileri, deyim yerindeyse darbe girişimine başladı. Grubun ilk hamlesi ise eğitsel amaçlarla olduğu iddia edilecek şekilde ellerinde bulunan hash’i toplu biçimde Ethermine.org’a taşımak olacak. 1 Nisan tarihinde 51 saatlik yapılacak bu tepki için çağrıda bulunan Red Panda Mining, diğer madencilik şirketlerini örgütlemeye çalışıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle