BTC altcoinlere fırsat oluşturuyor - İşte analistlerin favorileri

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son geri çekilmelerin ardından fiyatta toparlanmalara başladı. Bu durum altcoin piyasası için oldukça olumlu karşılanırken, bir de Bitcoin piyasa hakimiyetinde düşüşler göstermeye başladı. Bitcoin kanadındaki bu iki gelişme, altcoinlere büyük bir fırsat sunuyor olabilir.

  Lider Bitcoin fiyatında yaşanan hareketlilikler altcoinleri de benzer şekilde yönlendiriyor. Bitcoin’in düşüşler yaşaması ile düşüşe geçen altcoinler, ondaki yükselişler ile yukarı yönlü hareket edebiliyor. Son günlerde de Bitcoin’in Nisan ayı geleneğini bozmayarak toparlanmalara başladığı görülüyor. Çarşamba günü gelen 2 bin dolarlık ani değer kaybından sonra Bitcoin’in toparlanmaya başlaması, altcoinleri de yukarı yönlü harekete geçiriyor. 

  Ancak öte yandan fiyatındaki artış sinyallerine rağmen Bitcoin’in piyasa hakimiyetinde düşüşler yaşamaya başlaması da altcoinler için ayrıca bir fırsat oluşturuyor. Zira kripto para sektörünün tek başına %60’lık değerini karşılayan Bitcoin’in piyasa değerinde azalmalar olması, sermayenin altcoinlere yönelmesi anlamına geliyor olabilir.

  Analistlere Göre Ralli Sinyalleri Veren Altcoinler

  Bitcoin kanadında yaşanan ve olumlu sayılabilecek gelişmeler karşısında analistlere göre Ethereum (ETH), Dent (DENT) ve Filecoin’in (FIL) ralli sinyalleri veriyor. Bitcoin’in benzer hareketler sergilemeye devam etmesi durumunda analistler bir altcoin sezonunun başlayabileceği yorumlarını dile getiriyor.

  Ancak ETH, DENT ve FIL boğa koşusuna çoktan başlamış olabilir. Zira bu 3 altcoin de gelen geri çekilmeler sonrasında yukarı yönlü eğilimlerini korumayı başarıyor.

  Ethereum, Dent ve Filecoin Performansları

  Lider altcoin Ethereum, Bitcoin’deki fiyat artışlarına paralel olarak yakaladığı değer artışları ile 2 bin dolar seviyesini test etmeye başladı ve bu seviyenin altındaki mücadelesini sürdürüyor. Analistlere göre Ethereum’un 1.945 dolar seviyesinde desteğini korumayı başarması ile 2 bin dolardaki psikolojik direnç aşılabilir. Öte yandan Dent son yükselişler ile 0,00157 dolar seviyesine kadar yükselmişti ancak ardından gelen çekilmeler ile 0,00148 dolar seviyesine kadar çekildi. Bu aşamadan sonra DENT’in de yukarı yönlü sinyaller verdiği görülüyor.

  Son günlerin en popüler altcoinlerinden biri olan Filecoin kısa süre önce 238 dolar seviyesine kadar ulaşmıştı. 24 Şubat tarihinde 31 dolar seviyesinde işlem gören FIL’in %650 oranında yükseliş elde etmesi, onun başarısını gösteriyor. Analistlere göre FIL adına 175 dolar seviyesinde önemli bir destek bulunuyor ve FIL bu desteği korumaya devam edebilirse boğa koşusunu da sürdürebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle