DOGE kurucusu: Kripto paraların kontrolü güçlü bir kartelde

  2021 yılı altcoinler arasında en çok konuşulanlardan biri olan Dogecoin’in kurucularından Jack Palmer, kripto para topluluğunu şaşırtan açıklamalara imza attı. Kripto para dünyasına bir daha asla geri dönmeyeceğini söyleyen Palmer, şok itiraflarda bulundu…

  2021 yılının ilk aylarında kripto para dünyası daha önce eşi benzeri görülmemiş bir performans ortaya koydu. En fazla yükselen altcoin projeleri arasında yer alan Dogecoin (DOGE) yatırımcıların ilgi odağı haline geldi. Dogecoin geliştiricileri ve kurucu isimleri arasında yer alan Jack Palmer, bir daha asla kripto para sektörüne dönmeyeceğini söyledi. 

  Piyasa değeri 26 milyar dolara kadar çıkan Dogecoin’in arkasındaki isimlerden biri olan Palmer, kripto para dünyasına geri dönüşü artık tartışmayacağını bile söyledi. Kripto para dünyasının merkezi sistem olarak bir kartel tarafından kontrol edildiğini söyleyen Palmer, tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı

  “Kripto Para Sektörü Kontrol Ediliyor”

  Sosyal medya hesabından yeni bir flood yayınlayan Jack Palmer şunları söyledi: “Genellikle kripto paraya geri dönüp dönmeyeceğim ya da sektörde olanlar yorumlayıp yorumlamayacağım soruluyor. Buna cevabım ‘kesinlikle hayır’ ancak tekrara düşmemek için de burada bazı açıklamalar yapmak istiyorum.”

  “Yıllarca bu alanda çalıştıktan sonra söyleyebilirim ki, kripto para sektörünün doğası gereği; vergiden kaçınma talep eden ve azaltılmış regülasyon denetimi isteyen bir teknoloji. Ayrıca yapay olarak zorlayıcı kıtlık dayatan bir kombinasyon yoluyla yandaşlarını zengin etmek için inşa edilmiş sağ görüşlü, hiper-kapitalist bir teknoloji olduğuna inanıyorum.”

  Varlıklı Bir Kartel Sistemin Başında

  Kripto para piyasalarında tüm merkeziyetsizlik iddialarına rağmen sektörü, zamanla yerini almayı planladıkları mevcut finansal sisteme bağlı olan varlılık bir kartelin kontrol ettiğini söyledi: “Kripto para endüstrisi, finansal açıdan çaresiz ve saf olan insanlardan daha fazla ve yeni para çekmek için tasarlanmış tarikat benzeri bir ‘hızlı zengin ol’ düşüncesini yaymaktadır. Bu sektör, bilinmeyen iş bağlantılarından, satın alınan ‘influencer’lardan ve para alan medya kuruluşlarından oluşan bir ağdan yararlanmaktadır.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle