SwissBorg (CHSB) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Kripto dünyasının yeni gözdelerinden CHSB, yatırımcıların yakın takibi aldığı coinler arasında ilk sıralara yükselmiş durumda. Geleneksel finanstan merkeziyetsiz finansa geçişe olan ilginin arttığı son dönemde SwissBorg (CHSB) projesinin atılımları dikkat çekiyor. Piyasalarda yeni bir harekete başlamasının ardından birçok kişinin portföyünde de kendini gösteren CHSB hakkında merak edilenleri bu yazımızda sizler için bir araya getirdik. 

  SwissBorg (CHSB) Coin Nedir?

  SwissBorg, bireysel finansman alanında merkeziyetsiz ve son derece bağımsız bir yapı sunan projedir. İsviçre bireysel bankacılık sisteminde kişisel finans alanında merkeziyetsiz ağ seçenekleri sunmak için blok zincir ve akıllı sözleşme teknolojileri geliştirmektedir. CHSB Coin ise söz konusu ağ üzerinde kullanıcıların aynı anda birden çok işlemi gerçekleştirmelerini sağlayan çoklu yardımcı program tokenıdır.  

  SwissBorg (CHSB) Projesi ve Whitepaper

  SwissBorg, bireysel finansman alanında bağımsızlık ve merkeziyetsiz bir yapı getirmeyi hedefleyen önemli bir projedir. Bu alanda başlatılan köklü projelerden biri olan SwissBorg, temelde İsviçre bireysel bankacılık alanında devrim yaratmak ve kişisel finans alanına merkeziyet ağ seçenekler sunmak için blok zincir ve akıllı sözleşme teknolojileri getirmeyi hedefleyen bir proje olarak geliştirilmiştir. Projenin teknik makalesinde yer alan detaylara göre ağ üzerinde kullanıcıların aynı anda birden çok işlem gerçekleştirmeleri hedeflenmektedir. Varlık yönetimini eğlenceli, adil ve topluluk odaklı hale getirerek demokratikleştirmeyi amaç edinen bir finans ve teknoloji ekibi tarafından geliştirilmiştir. 

  Teknik açıdan incelendiğinde SwissBorg (CHSB) projesinin sektör için birçok farklı çözümü bir arada sunması bekleniyor. Kullanıcıların kripto para portföylerini kolayca yönetmelerini sağlayacak demokratik ve merkeziyetsiz tamamen profesyonel bir ekosistem yaratmayı hedeflemektedir. Bu hedefler kapsamında ise yeni nesil teknolojileri kullanmaktadır. 

  SwissBorg protokolünün geliştiricileri teknik makale ve projenin detaylarına belirledikleri üzere ayrıca kişisel finans yönetimini daha uygun hale getiren bir uygulamayı da devreye sokmuştur. SwissBorg Wealth adlı servet yönetim uygulamasının hayata geçmesi ile birçok soruna yeni çözümler getirilmesi sağlanmıştır. Uygulama sayesinde kullanıcıların sadece birkaç saniyede itibari para ve kripto para arasında dönüşüm yapmaları için devrimsel bir hamle olan MPC teknolojisi kullanılmıştır. 

  SwissBorg (CHSB) projesinin geleceğin finans dünyası içinde edineceği güçlü konumu sayesinde ilgi de artmıştır. Projenin diğer tüm detaylarını görüntülemek ve whitepaper’ı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için: https://swissborg.com/ resmi bağlantı adresini kullanabilirsiniz. 

  SwissBorg (CHSB) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  SwissBorg, 2017 yılında kurulan İsviçre merkezli bir projedir. Cyrus Fazel projenin kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olarak projenin başında yer alan isimdir. Projenin diğer başarılı kurucu ortağı olan ve aynı zamanda CTO görevini gören isim ise Anthony Lesoimier – Geniaux, sektörde daha önce önemli projelerde de benzer görevlerde bulunmuş deneyimli bir isimdir. 20’den fazla ülkeden bireylerden oluşan ekip, birçok farklı kültürel geçmişe göre şekillendirilmiş bir kadroya sahiptir. 9 kişilik bir ekipten dünya çapında yüzlerce kişilik bir ekibe dönüşmüştür. Topluluk odaklı faaliyet gösteren proje, cinsiyet eşitliği, cinsel yönelim kapsayıcılık gibi temel değerlere sahiptir. 

  Projenin çekirdek ekibi içinde ise Cyrus Fazel, Anthony Lesoimier, Nicolas Remond, Jeremy Baumann, Christophe Diserens, Alexander Fazel, Bastien Muster, Jacqui Pretty, Alexander Petoud gibi sektörde başarılı bir kariyere sahip isimler yer almaktadır. 

  SwissBorg (CHSB) Kullanım Alanları Neler?

  SwissBorg, 16 itibari para ile kripto para birimleri için al – sat ve takas etme işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılabilir. CHSB ise ağ üzerinde kullanıcıların aynı anda çok sayıda işlem gerçekleştirmelerini sağlayan bir çoklu yardımcı program tokenıdır. Ethereum tabanlı ERC – 20 standartlarına sahip olarak geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Ethereum ağı ile beraber PoS konsensüsü kullanmaktadır. Ağ üzerinde sayısız işlemin gerçekleştirilmesini sağlamak adına kullanılabilir. Öte yandan listelendiği piyasalarda yatırım amaçlı olarak CHSB kullanılması mümkündür.  

  SwissBorg (CHSB) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  SwissBorg (CHSB) projesinin bir süredir revaçta olmasının birçok farklı nedeni bulunuyor. Özellikle projenin rakiplerinden ayrılmasını sağlayan benzersiz yanları ve getirdiği yenilikler bunda etkili olmuştur. Projenin benzersiz olmasını sağlayan bu güçlü yanlar aynı zamanda projenin avantajlarını da ortaya çıkaran temel unsurlar arasında yer almaktadır. 

  SwissBorg projesinin öne çıkmasını sağlayan ve projeyi benzersiz yapan başlıca özellikler kısaca şöyle sıralanabilir:

  • Eskiyen mevcut bankacılık sistemine yenilik getiren çözümlerle teknik açıdan gelişmiştir. 
  • Kişisel finansman alanında blok zincir teknolojisini getirerek bireysel portföy ve yatırım konusunda kişilere tam kontrol sağlamayı başarmaktadır. 
  • Kişisel verilerin korunması ve kullanıcıların kendi fonlarını herhangi bir kısıtlama olmaksızın kontrol etmelerini sağlamak için merkeziyetsiz blok zincir yapısına tamamen bağlıdır. 

  Güncel SwissBorg (CHSB) Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 CHSB fiyatı %swissborg+try% TL. Döviz cinsinden ise %swissborg+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, SwissBorg Coin fiyatı 24 saatte %swissborg+yuzde%.

  SwissBorg (CHSB) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  SwissBorg (CHSB) avantajları kadar dezavantajları da dikkate alınarak yatırım yapılması gereken bir projedir. Güçlü ve zayıf yönlerini karşılaştırarak doğru bir yatırım stratejisi belirlenebilir. Projenin öne çıkan başlıca avantajları ise şöyledir:

  • Sart Yield ile kolay pasif gelir elde etme olanağı sağlar. 
  • En sevilen kriptolar için en yüksek oranlar sunulur. 
  • İşlemlerde düşük ücretler ödemek ve getiri programında artış elde etme fırsatı için Premium avantajlar sağlar.
  • Tarafsız ve kapsayıcıdır. 
  • Kontrol etmeyen yetkilendirmeye sahiptir. 
  • Tam şeffaflık sunar. 

  SwissBorg (CHSB) projesinin başlıca dezavantajları ise şunlardır:

  • Merkeziyetsiz finans projelerine karşı alınacak resmi kısıtlamalardan etkilenebilir. 
  • CHSB fiyatında oynaklıklar yüksektir. 
  • Riskli bir piyasa hareketine sahiptir. 

  SwissBorg (CHSB) Coin Hangi Borsalarda Var?

  SwissBorg (CHSB) birçok borsada listelenmektedir. CHSB listeleyen borsalardan bazıları kısaca şunlardır:

  • KuCoin
  • Huobi Global
  • Bitfinex
  • Uniswap
  • HitBTC

  SwissBorg (CHSB) Coin Piyasa Bilgileri

  SwissBorg (CHSB), ilk token arzı kapsamında maksimum arz miktarı 1 milyar CHSB token üretmiştir. Söz konusu tokenların tamamı dolaşıma sokulmuştur. Piyasa bilgilerine göre bu durum nedeniyle dolaşımda yer alan token sayısı da 1 milyar olarak belirlenmiştir. Tüm CHSB’lerin yaklaşık yüzde 38’i açık satışlarla topluluğa tahsis edildi. %20’lik kısmı ise platformu hayata geçirmek için ekip üyelerine ödül olarak dağıtılmıştır. Toplam arzın %10’una yakını stratejik yatırımcılara aktarılmış, diğer %15’lik kısım ise projenin ikinci fonlama turuna tahsis edilmiştir. Mevcut bilgiler ışığında CHSP Mayıs 2021’de 1,65 dolar seviyesi ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştır. 

  SwissBorg (CHSB) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  SwissBorg (CHSB) satın almak isteyenler basit birkaç adımda işlem gerçekleştirilebilmektedir. CHSB satın almak için şu adımlar izlenebilir:

  • 1. Adım: CHSB listeleyen borsalardan birine erişim sağlanır. 
  • 2. Adım: Kayıt işlemleri tamamlanır. 
  • 3. Adım: Kimlik doğrulama, aktivasyon ve para aktarma adımları izlenir. 
  • 4. Adım: USDT, BTC, USDC, WETH gibi çiftler ile işlem yapılır. 
  • 5. Adım: Alım sonrasında güvenilir cüzdanlarda saklanır. 

  Özet Olarak

  SwissBorg (CHSB) genel hatları ile bireysel finansman alanında yenilik sağlamak ve merkeziyetsiz teknolojilerden yararlanarak tam bağımsızlık sağlamak hedefindedir. Bankacılık sisteminin değişmesini sağlayacak çözümleri ile dikkat çekmektedir. Genel hatları ile gelecek vaat eden bir proje olarak değerlendirilebilir. Piyasa belirsizlikleri ise CHSB için risk teşkil etmektedir. Yatırımcısının temkinli olması önerilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle