Kriptopara

3 Analistten DFI.Money (YFII) Geleceği 2022, 2023, 2024

  DeFi projelerinin güç kazanması ile YFII için iyi bir pozisyon ortaya çıkmıştır. 2022 yılında kripto piyasalarında görülen sisli havanın dağılması ile 2023 – 2024 dönemi için piyasa beklentileri ve proje vizyonu da merak ediliyor. Yatırımcıların takip listelerinde ilk sıralara yükselen DFI.Money (YFII) geleceği, proje hedefleri ve diğer tüm detaylarına ilişkin merak edilenleri sizler için derledik. 

  DFI.Money (YFII) Coin Geleceği

  Merkeziyetsiz Finans (DeFi) için önemli bir protokol olan yearn.finance (YFI) üzerinden çatallanarak ayrılan DFI.Money (YFII), bu çatallanmaya dayalı olarak sunduğu çözüm önerileri ile gelecek vaat etmektedir. 2020’den itibaren başlayan serüvenine 2022 – 2024 döneminde çok daha iyi bir pozisyonda devam etmesi beklenmektedir. Projenin yol haritası ve geleceğine dair vizyonu umut vaat etmektedir. DFI.Money (YFII) geleceğine ilişkin öne çıkan görüşler ise şöyle özetlenebilir:

  • Kripto varlıkları otomatik olarak yüksek getiriye dönüştüren DeFi toplayıcı olarak gelecek dönem için daha sık tercih edilmesi beklenmektedir. 
  • 2022 ve sonrası için genel kanı riskli bir yatırım aracı olabileceği yönündedir. 
  • 2022 – 2024 dönemi analizlerinde sert fiyat dalgalanmaları görülebileceği aktarılmaktadır.  

  DFI.Money (YFII) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  YFII için daha alt fitil noktaları olmasına rağmen pariteyi daha aşağıya çekilmemesi teknik analizlerde dikkat çeken unsur olarak değerlendirilmiştir. Mevcut formasyonda asıl boğa hedefi beklentisini 40 dolar üstü olarak değerlendiren bazı uzman yatırımcılar, temel analizi ve tokenomik analizlere bakmak gerektiğinin altını çizmişlerdir. Geleceğine ilişkin teknik analizlerde potansiyel ortam oluşması halinde görünüm iyileşeceği aktarılmaktadır. Ai kripto para analistlerinin gelecek için olumsuz bir eğilim göstereceği yönünde sinyalleri de dikkat çekmektedir. 

  DFI.Money (YFII) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  DFI.Money (YFII), önde gelen DeFi protokolü yearn.finance (YFI) üzerinden çatallanarak ayrılan bir versiyondur. YIP – 8 adıyla güncelleme planında önerilen değişiklikler üzerine geliştirilmiş ve DeFi yatırımcılarının gelirlerini optimize etmeyi hedefleyen bir platformdur. YFII ise ERC – 20 standardına sahip bir tokendir. 

  Çalışma prensibe bakıldığında ise DFI.Money (YFII) birçok soruna çözüm üretmektedir Protokol üzerinde yapılan değişikliklere ilaveten katil ürün olarak tanımlanan Vault çözümünün dışında yeni ürünler de piyasaya sürmüştür. Protokolün yerel tokeni olan YFII, likidite sağlayıcılarının ağ üzerinde etkileşimlerine bağlı olarak kazandıkları arzı sabit bir varlık olarak çalışmaktadır. 

  DFI.Money (YFII) Kullanım Alanları Nelerdir?

  YFII, ERC – 20 standardına sahip bir token olarak protokol için işlevsel özelliklere önemli bir belirteç olarak değerlendirilmektedir. Kendi ekosistemi içinde bu yönüyle etkili bir kullanım alanına sahiptir. DFI.Money protokolü üzerinde YFII kazanmanın tek yolu likidite sağlamaktan geçmektedir. Tokenler, likidite teminine göre dağıtılmaktadır. Bu haliyle de kazanma ve kullanma alanında farklı alternatifleri bulunmaktadır. Piyasalarda ise YFII yatırım aracı olarak kullanılabilmektedir. 

  YFII Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel durumda 1 YFII fiyatı %yfii-finance+try% TL. Döviz cinsinden ise %yfii-finance+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, DFI.Money Coin 24 saatte %yfii-finance+yuzde%.

  Eylül 2020’de 9,385.42 USD seviyesine ulaşarak tüm zamanların en yükseğini gören YFII, bu tarihten sonra inişli ve çıkışlı bir serüven izlemiştir. Risk faktörü yüksek olması nedeniyle yatırımcısına tedirginlik de yaşatmıştır. YFII fiyatı 2022 görünümünde de riskler barındırmaktadır. Güncel fiyatının üzerine çıkması için uygun pozisyon ve belirlenen diğer hedeflerin gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. İşlem öncesi direnç – destek noktalarının incelenmesi uygun pozisyonda alım yapılmalıdır. 

  DFI.Money (YFII) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  DFI.Money (YFII) hakkında öne çıkan yorumların büyük bölümü çelişkili bir projeksiyon izlemektedir. Özellikle son dönemde görülen riskler nedeniyle yatırımcıların beklentileri de değişiklik göstermiştir. Genel itibariyle 2022 yılı ve sonrası için pozitif bir görünüm elde edilmesinde belirsizlik halinin tamamen ortadan kalkması gerektiği vurgulanmaktadır. Beklentilerini farklı kriterlere göre açıklayan uzmanların uzun vade için daha olumlu görüş bildirdikleri görülmektedir. Kısa ve orta vadede ise DFI.Money (YFII) için diğer tüm kripto varlıklarda olduğu risk her zaman için görülmektedir. 

  DFI.Money (YFII) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Andre Cronje tarafından geliştirilen ve DeFi projelerinin toplayıcısı olan yearn.finance protokolünün hard fork’u olarak tasarlanmıştır. Bu yönüyle proje güven vermektedir. Öte yandan DFI.Money protokolünün geliştiriciler tarafından manipüle edilmesi mümkün olmayan sabit YFII token arzına sahip olması da önemli bir göstergedir. Söz konusu iddianın yerine getirilmesi için ‘’kara delik’’ olarak yeni tokenlerin adrese aktarılmasına izin veren anahtar kullanılmıştır. Bu sayede söz konusu tokenlere erişim kalıcı olarak kaybedilmiştir. Güvenilir yapısına rağmen yatırım amaçlı YFII tercihi riskli görünmektedir. Ancak bu risklerin doğru analiz edilmesi ve tüm yatırımın tek bir araçta heba edilmemesi halinde alınması mümkündür.  

  DFI.Money (YFII) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  DFI.Money protokolünün benzersiz olmasını sağlayan temel özelliklerden biri token kullanımı çim farklı protokol kurallarına ve bazı yeni özelliklere sahip olmasıdır. Temelde yearn.finance ile yanı işlemi yerine getirse de küçük detaylar ile ondan ayrılmaktadır. DFI.Money (YFII) projesinin benzersiz olmasını sağlayan başlıca özellikler kısaca şöyledir:

  • YIP – 8 yararına oy veren selefinin kullanıcılarına ve likidite sağlayarak gelirlerini artırmak isteyen DeFi yatırımcılarına yönelik çözümler sunar. 
  • Topluluğa ait ve geliştirici ödülleri gibi ticari teşvikler sunmuyor. 
  • Curve (CFI9 ya da Balancer (BAL) içeren iki likidite havuzundan biri veya her ikisine da katılarak kullanıcıların likidite sağlamak için ödül olarak YFII tokenleri kazanmasını sağlamaktadır. 
  • Vault sistemi ile yeni bir özelliği duyurmuş ve işlemleri manuel olarak ayarlamadan, kullanıcı tarafından gönderilen stratejilere göre tokenin en yüksek getirisi otomatik olarak hesaplayabilmektedir. 

  DFI.Money (YFII) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  DFI.Money (YFII) avantajları:

  • Kripto varlıklarını otomatik olarak yüksek gelire dönüştüren DeFi toplayıcısıdır. 
  • Güvenlik avantajı sunar.
  • Yüksek gelir fırsatlarına sahiptir. 

  DFI.Money (YFII) dezavantajları:

  • Teknik görünümde belirli riskler ortaya çıkmıştır. 
  • Risk faktörü henüz yüksek görülmektedir. 

  DFI.Money (YFII) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Güvenilir kripto para borsaları üzerinden kripto para, stablecoin ve diğer DeFi tokenleri ile işlem çiftleri aracılığıyla alınabilmektedir. DFI.Money (YFII) listeleyen başlıca popüler borsalar ise şunlardır:

  • Binance
  • OKEx
  • Huobi Global 
  • FTX 
  • Coinbase Exchange 

  DFI.Money (YFII) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  DFI.Money (YFII) hakkında uzmanların gelecek tahminleri farklı bir projeksiyon taşımaktadır. 3 uzmandan gelen yeni tahminler yatırım tavsiyesi içermemektedir. Genel fikir sahibi olunması açısından uzman görüşleri iyi bir yol haritası sunacaktır. 2022 – 2024 dönemine ilişkin uzmanların beklentileri ve hedef fiyat tahminleri şöyledir:

  • Wallet Investor uzmanlarının 1 yıllık yatırım için kötü ve riskli olarak değerlendirilmiştir. 2022 – 2023 dönemi için 1 yıllık tahmin 434 USD seviyesindedir. 
  • Price Prediction uzmanları ise daha umutlu bir görünüm çizmektedir. 2022 sonu için 3,328 USD seviyesi görülürken, 2024 için beklenti 7,450 USD seviyesine çıkmıştır. 
  • Tech News Leader ise 1 yıllık beklentisini 4,151 USD seviyesine çekerken, 5 yıl için bu beklentinin 12.733 USD olabileceğini kaydetmiştir. 

  Özet

  Genel itibariyle DFI.Money (YFII) projesi temelde yearn.finance ile benzer işleve sahip olsa da yenilikçi bazı çözümler sunmaktadır. Gelecekte DeFi’ye olan ilginin artması ile konumunu güçlendirmesi de beklenmektedir. Kısa ve orta vadede risk faktörü ise dikkat çekmektedir. Uzun vade için uzmanlar 2022 – 2024 dönemi için çelişkili bir grafik çizmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle