Kripto Para

Deneyimli balinalar bu altcoinleri dipten topluyor!

  Kripto para piyasalarında derin bir kış dönemi yaşanıyor ve Kasım 2021’den bu yana devam eden bu süreçte, balinaların da tecrübeleri ile bazı varlıklarda alım yapmaya devam ettikleri görülüyor. Deneyimli dev balinalar, düşüş hakimiyeti görülürken hangi kripto paralara odaklanıyor?

  Kasım 2021 döneminde, Bitcoin (BTC) öncülüğünde kripto para piyasaları genel olarak 2021 rallisini tamamladı. Bitcoin 10 Kasım 2021’de 69 bin 045 dolar ile ATH belirledi ve ardından düşüş sürecine geçiş yaptı. 2021 yılının kalan dönemlerinde hafif düşüş hareketleri sergileyen Bitcoin 2022 itibariyle düşüşlerini sertleştirince, piyasa genelinde de kış dönemi başlamış oldu. Kripto para piyasasında derin düşüşlerin etkileri görülmeye devam ederken, daha önce birçok düşüş dönemi geçirmiş olan tecrübeli balinaların yaptığı alımlar dikkat çekti.

  SHIB İlgisi Azalmıyor

  Whale Stats verilerine göre tecrübeli dev balinalar, özellikle 8 altcoine odaklanmış durumda. Verilere göre balinalar bu varlıkları ucuz fiyatlardan toplamaya devam ediyor. Son dönemlerde balinaların en fazla ilgi gösterdiği altcoinin değişmeyerek FTX borsasının token’ı olan FTT olduğu ve ikinci sırada da Shiba Inu’nun (SHIB) yer aldığı görülüyor. Elde edilen verilere göre “BlueWhale0073” isimli balina, 3-4 Haziran tarihleri arasında cüzdanına 1,41 milyon dolarlık 129,25 adet SHIB daha ekledi. Böylece en büyük 500 ETH balinasının en çok ilgi gösterdiği ikinci altcoin SHIB olarak kalmaya devam etti.

  Balinaların İlgisi Ne Yönde?

  En büyük 500 Ethereum balinasının altcoinlerdeki odağı değişmedi. Bu balinaların SHIB varlıkları Whale Stats verilerine göre 629,67 milyon dolar değerine ulaştı. Ancak Shiba Inu’nun, balinaların son dönemlerdeki devasa satın alma işlemlerine rağmen düşüşüne devam etmesi de dikkat çekti. Verilere göre balinalar FTX ve SHIB’den vazgeçmezken, son dönemlerde bu 2 kripto para birimini listede BEST, CHSB, MXC, MANA, LINK ve LOCUS izledi. Balinaların FTX yatırımlarının boyutu toplamda 903 milyon dolara ulaşıyor.

  Balinalar Hangi Varlıktan Ne Kadar Tutuyor?

  Balinalar, piyasalarda coşkunun ve satın alma baskısının arttığı dönemlerde satış pozisyonuna geçerken, piyasalarda korku ve endişenin arttığı dönemlerde dipten toplamayı tercih ediyor. Whale Stats verilerine göre en büyük 500 ETH balinasının cüzdanında yer alan varlıkların toplam değerleri şöyle:

  • FTT – 903,8 milyon dolar
  • SHIB – 629,6 milyon dolar
  • BEST – 256,6 milyon dolar
  • CHSB – 165,4 milyon dolar
  • MXC – 133,3 milyon dolar
  • MANA – 124,7 milyon dolar
  • LINK 121,1 milyon dolar 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle