Cardano CEO’sundan yatırımcılara önemli tavsiyeler

  Cardano ağının geliştirici şirketi Input Output Global (IOG) yöneticisi Charles Hoskinson, zor zamanlarla başa çıkma konusunda yatırımcılara tavsiyelerde bulundu. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isim, bu piyasada kazanmanın sırlarını açıkladı…

  Multi-milyar dolarlık bir şirket yöneten Cardano CEO’su Charles Hoskinson, kripto para piyasasındaki zor zamanlarda nasıl hareket edilmesi gerektiğini açıkladı. Bu süreçte yatırımcılara farkındalık anahtarını kullanmalarını öneren Hoskinson, her koşulda kazanmanın detaylarını paylaştı. 

  Geçen haftalarda gerçekleşen Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasındaki sert düzeltme hareketleri, özellikle sektöre yeni giren acemi yatırımcıları hüsrana uğrattı. Çin hükümeti, Elon Musk ve ABD’nin düzenleyici endişelerinden kaynaklanan tehditler tarafından yönlendirilen FUD, kripto para piyasasında korku yarattı.

  Zorluklara Karşı Farkındalık Kozu

  Korku ve panik temelli işlem yapan kripto para yatırımcıları kaybederken daha sakin kalan yatırımcılar ise doğru adımları atabildi. Kripto para piyasasının toplam değeri ilk kez 2.5 trilyon dolar seviyesine kadar ulaşmışken gelen bu sert düzeltme gibi durumlarda nasıl davranılacağı merak konusu oldu. Cardano CEO’su Charles Hoskinson bu konuya değindi.

  Kripto para piyasasındaki zor dönemlerde artan makro olayların üzerinde hiçbir kontrollerinin olmadığını kaydeden CEO şunları söyledi: “Gerçekten zor olan, kolektif bir etkinlik olduğunda. Gördüğünüz gibi kripto para piyasaları ABD tarafındaki regülason ve Çin tarafında bir baskı ile uğraşıyor. Her ikisi de pazarın balonuna iğne batırdı ve şimdi işler o kadar iyi görünmüyor.”

  Kripto Para Yatırımcılarına Tavsiyeler

  Aşırı büyümenin felaket getirdiğini fakat bunun için insanlara ne söylenirse söylensin dinlemediklerinden yakınan Hoskinson sözlerine şu şekilde devam etti: “İnsanları ne kadar uyarırsanız dinlemiyor. Bu şeyler hakkında ne kadar konuşursanız ve bir şeyler yükselirken, aşağı inerken dikkatli olun, farkında olun deseniz de insanlar dinlemiyor. Asla yapmayacaklar çünkü zenginleştikleri an tüm sorunların ortadan kalkacağını düşünüyorlar.”

  Deneyimli ismin iniş ve çıkışlardan aldığı ders ise bu durumu günlük rutinimize dahil etmeyi önermek oldu. Farkındalık; yorum veya yargılama olmaksızın, o anda neyin hissedildiğinin yoğun bir şekilde farkında olunmasını sağlayan bir meditasyon türü olmasıyla etkilidir. Hoskinson, zor anlarda bedeni ve zihni gevşeterek doğru hamleleri yapabilmeyi tavsiye ediyor

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle