Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 11 Ağustos 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki değişimler yatırımcıların dikkatinden kaçmazken, kripto paralar konsolidasyon sürecine girmiş gibi gözüküyor. Bazı analistler hafta sonuna kadar BTC ve diğer kripto para birimlerinin fiyatlarında yükseliş beklese de piyasadaki hareketlilik bir nebze azaldı. 11 Ağustos Çarşamba gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para borsası OKEx’in kıdemli editörü Hunain Naseer, Bitcoin fiyatında hafta sonuna kadar 48 bin dolarlı seviyelerin görülebileceğini söyledi. Ünlü analist 40 bin dolarlık ve 45 bin dolarlık direnç noktalarının tek tek kırıldıktan sonra BTC’nin yoluna daha güçlü adımlarla devam edebileceğini kaydetti. 

  Bitcoin'in ikinci katman çözüm ağı olan Lightning Network konusunda cüzdan hizmeti veren Strike uygulaması, Bitcoin çekme özelliğini başlattı. Yatırımcıların bir numaralı tercihi haline gelen bu uygulama dünyada Bitcoin satın alınabilecek en ucuz platform olarak öne çıkıyor. 

  Milyarder Mark Cuban, kripto sektörünün büyümesiyle e-ticaret ve genel anlamda internetin yükselişi arasındaki benzerliklere dikkat çekerek ABD Senatosu’nu eleştirdi. Kripto para destekçisi, sektördeki şirketlere daha sıkı kurallar uygulanmasını öngören 1 trilyon dolarlık altyapı yasasına karşı çıkmaya devam ediyor.

  Coinbase bugün yaptığı açıklamada ABD’nin beşinci en büyük bankası olan PNC Bank ile daha önce açıklanmayan bir kripto projesinde çalıştığını söyledi. Dev borsa ile bankacılık devinin ortaklık iddiaları kripto paraları yeniden yükselişe geçirdi. 

  Altcoinlerde ise eski Ripple CTO’su Jed McCaleb, son 2 haftada 80 milyon XRP satışı yapmasıyla gündeme geldi. Kripto para veri analizi platformu CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju, piyasaya ciddi sayıda yeni katılımcı girmesinin Ethereum'un ciddi bir düşüş yaşamasına sebep olabileceğini vurguladı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı son 24 saatte yüzde 2.28 oranında değer artışıyla yeniden 46 bin 400 dolarlı seviyelere ulaştı. Altcoinlerde ise hızlı yükseliş trendi devam ediyor. Günün en çok kazandıran altcoin projeleri yüzde 20 değer kazanan Cardano (ADA) ile yüzde 15’ten fazla artan Dogecoin (DOGE) oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle