Kripto Para

Cardano ve Polkadot'a 250 milyon dolarlık destek

  Sektörün önde gelen kripto para yatırım şirketi FD7 Ventures resmi internet sitesinde yeni bir duyuru yayınlandı. Dubai merkezli dev şirket, Polkadot (DOT) ve Cardano (ADA) projelerine 250 milyar dolar destek yapacak…

  Son dönemde kripto para dünyasında adını sık sık duyurmaya başlayan Dubai merkezli kripto para yatırım şirketi FD7 Ventures, yeni duyurusu ile gündeme geldi. Şirket, Polkadot ve Cardano ağlarına destek yapacağını duyurdu. Edinilen bilgilere göre şirketin bu destek ile birlikte Hindistan’ın Bangalor şehrine doğru genişlemeyi hedeflediği öğrenildi.

  Kripto para sektöründeki mühendislik odaklı çalışmaları ile dikkat çeken FD7 Ventures, Bangalor ile büyüme stratejisinin ortağı olarak faaliyet gösterecek. FD7 Ventures bu sene Cardano ve Polkadot ekosisteminde yer alan 50 farklı şirkete, şirket başı 1 ile 5 milyon dolar arasında değişen yatırımlar yapacak.

  Hindistan Merkezli Projeler Güncellenecek

  Edinilen bilgilere göre FD7 Ventures tarafından yapılacağı açıklanan yardım ve desteklerin yüzde 30’u 5 ile 20 milyon dolar arasında değişen ikinci yatırımları kapsayacak. FD7 Ventures şirketinin genel müdürü Chand, Hindistan Teknoloji Enstitüsünün (IIT) mühendislik alanında yetenekli kişileri keşfettiğini söyledi. Şirketin Bangalor şehrinde konumlanması, IIT’nin Polkadot ve Cardano projeleri için yetiştirmiş olduğu mühendislere de avantaj verecek.Kripto para basınında geniş yankı bulan bu duyuruda IIT’den çıkan yetenekli mühendisler olarak gösterilen listede Alphabet Inc. CEO’su Sundar Pichai de yer aldı. 

  ADA ve DOT Desteği İçin Bitcoin Sattı

  Kripto para sektöründeki NFT projelerinin yükselen yıldızları olan Cardano ve Polkadot ekosistemleri, şirket tarafından desteklenecek. Genel müdür Chand, Polkadot ağında faaliyet gösteren Bondly Finance’e de ayrı bir parantez açtı. Ünlü isimlerin ve tanınmış oyuncuların da çeşitli NFT çalışmaları yaptıklarını belirtti.

  26 Şubat tarihinde 750 milyon dolar değerinde Bitcoin satışı ile gündeme gelen FD7 Ventures, bu satışı Polkadot ve Cardano ağlarını desteklemek için yaptı. ADA ve DOT alacağını duyurmasından sonra kripto para yatırımcıları da bu iki önemli kripto para birimine büyük ilgi göstermeye başladı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle