Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 22 Temmuz 2021

  Kripto para piyasasındaki negatif görünüm en sonunda yerini pozitife bırakırken kripto para birimlerindeki yükseliş yatırımcıları sevindirdi. Bitcoin başta olmak üzere en popüler kripto paraların gün içinde ciddi oranda yükseldikleri görüldü.

  22 Temmuz Perşembe gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Tesla CEO’su Elon Musk, Square CEO’su Jack Dorsey ve Ark Invest kurucusu Cathie Wood’un da katıldığı The B Word Konferansı sona erdi. Ünlü milyarder, konferansta Tesla’nın hiç BTC satmadığını ve uygun koşulların olması halinde BTC ödemelerine izin vereceğini söyledi. Öte yandan Elon Musk, ilk defa kişisel kripto para portföyünde BTC, ETH ve DOGE tuttuğunu açıkladı. 

  Yönetimi altında 35 milyar dolarlık varlık bulunan ABD merkezli varlık yönetim şirketi Global X de Bitcoin ETF başvurusunda bulundu. Şirketin SEC’e yaptığı Bitcoin borsa yatırım fonu başvurusunun onaylanması halinde Cboe borsasında BTC ETF’lerini listelemesi bekleniyor. 

  NatWest bankası, en büyük kripto para borsası Binance’e yapılan ödemeleri engelleyen son İngiliz bankacılık devi olmasıyla dikkat çekti. Milyonlarca kullanıcısı bulunan Binance borsası, regülasyonlar konusunda hem ülkelerle hem de finans kuruluşlarıyla sorun yaşamaya devam ediyor. 

  Bitcoin ağına ait hash oranı ve madencilik zorluğu vadeli işlem sözleşmelerinde kullanılacak. BTC fiyat hareketine dayalı çalışan vadeli işlem sözleşmelerine alternatif geliştirildi. Yeni nesil türev sözleşmelerinde Bitcoin hash oranı verileri baz alınacak.

  Dünyaca ünlü ödeme devi Visa, RippleNet üzerinde çalışan küresel bir sınır ötesi ödeme platformu Currencycloud’u satın almayı planladığını açıkladı. Visa ve Mastercard gibi ödeme devlerinin kripto para sektörüne yönelik hamleleri topluluk tarafından heyecanla takip ediliyor. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı, yüzde 1.38 oranında artışla 32.249 dolardan işlem görüyor. Lider altcoin ETH fiyatı da yüzde 3.44 oranında yükselmesiyle yatırımcısını sevindirdi. Piyasadaki popüler kripto para birimlerinin hepsinde artış yaşanırken bir tek fiyatında yüzde 5 Dogecoin (DOGE) oranında kayıp yaşanması dikkatlerden kaçmadı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle