Şu anda BTC almak gereksiz – Scott Minerd

  Son zamanlarda zor günler yaşayan Bitcoin (BTC) ile ilgili olarak Guggenheim Investments Yönetim Kurulu Başkanı Scott Minerd’dan yatırımcılara bir tavsiye geldi. Minerd, şu anda Bitcoin’e yatırım yapmanın gereksiz olduğunu öne sürdü.

  Lider kripto para birimi (BTC) son zamanlarda birçok analist ve uzmana göre “dip noktalarında” fiyatlanıyor ve yatırımcılara alım fırsatı sunuyor. Öte yandan bazı analistler ise Bitcoin’in uzun bir süre daha düşüş eğiliminde kalacağını, hatta düşüşün daha da derinleşeceğini düşünüyor. Bitcoin’in hangi yönde ilerleyeceği elbette bilinmiyor ancak yatırımcılar, uzman isimlerden gelen yorumları değerlendiriyor. Bu kapsamda bir yorum da Guggenheim Investments Yönetim Kurulu Başkanı Scott Minerd’dan geldi.

  Analistlerden Yatırımcılara Uyarı Var: “Temkinli Olun”

  BTC fiyatı yatay – düşüş eğiliminde seyrine devam ediyor. Mayıs ayından bu yana bir kez 41 bin dolar seviyesini, bir kez de 28 bin 800 dolar seviyesini gören BTC, 35 bin dolar etrafındaki mücadeleyi bir türlü kazanamadı ve 33 bin dolar etrafında fiyatlanmaya başladı. Uzunca bir süredir yukarı yönlü atak yapamayan BTC için Scott Minerd şu anda yatırım yapmanın gereksiz olduğunu öne sürdü. Minerd sonrasında BTC için fiyat tahminini de açıkladı. Minerd’a göre BTC’de düşüş daha da derinleşecek.

  BTC fiyatı Mayıs ayı ortalarında Çin’den gelen baskıcı ve yasaklama haberleri ile çok ciddi darbeler aldı. Yaklaşık 1,5 aydır BTC madenciliğinin çevre kirliliğindeki payı gündemin en yoğun konularından biri. Yeşil enerji konuları BTC aleyhinde gündeme gelmeye devam ettikçe yatırımcıların da kararsızlığı artıyor. BTC fiyatı konusunda tahminlerini yukarı yönlü belirten analistlerin bile birçoğu, yatırımcıları temkinli olması konusunda uyarıyor.

  Minerd BTC’de Yeni Bir Çöküş Daha Yaşanabileceğini Düşünüyor

  CNBC röportajında Bitcoin ile ilgili fikir ve yorumlarını dile getiren Scott Minerd, şu anda Bitcoin’e yatırım yapmanın gereksiz olduğunu ifade etti. Minerd’a göre BTC henüz dip noktasını görmedi ve düşüş devam edecek. Minerd, daha önceki güçlü çöküş dönemine çok benzer bir şekilde bir çöküş daha yaşanabileceğini iddia etti. Scott Minerd, Bitcoin’de %70-80 aralığında değer kaybı görülebileceğini ve BTC fiyatının 10 bin dolara kadar gerileyebileceğini düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle