Kripto Para

Babel Finance müşterilerinin 280 milyon dolarını kaybetti

  Müşterilerinin para çekme işlemlerini durdurması ile bir sonraki iflas edecek yatırım kuruluşu olarak gösterilen Babel Finance ile ilgili detaylar kamuoyuna yansımaya devam ediyor! Şirketin kullanıcı fonları ile yaptığı işlemlerde yaşanan 8 bin BTC ve 56 bin Ether kaybı ile toplam kaybın 280 milyon doları aştığı konuşuluyor.

  Hong Kong merkezli kripto para borç ve faiz platformu Babel Finance, müşteri fonları ile yaptığı işlemlerde adeta çuvalladı! Son dönemde müşterilerinin para çekme işlemlerini durdurma kararı alan şirketin müşteri fonları ile yaptığı trade işlemlerinden 280 milyon dolardan fazla kaybettiği konuşuluyor.

  8 Bin BTC ve 56 Bin Ether Kayıp!

  The Block tarafından paylaşılan habere göre Haziran ayındaki büyük düşüşte Babel Finance, müşteri fonlarını resmen eritti! Three Arrows Capital, Celsius ve Voyager Digital gibi şirketlerin batmasına yol açan kripto kışında Babel Finance, yaptığı trade işlemlerinde 8 bin BTC ve 56 bin ETH zarar etti!

  Haziran ayında basına yansıyan yeniden yapılandırma belgelerinde yaşanan kayıp tüm detayları ile paylaşılırken, kaybın sorumluluğu özel trade departmanına atıldı!

  “Özel Trade Departmanının Başarısız Operasyonları…”

  Şirketin yeniden yapılandırma belgelerinde BTC fiyatının 30 bin dolardan 20 bin dolara gerilediği Haziran ayında yaşanan düşüş nedeniyle kaybın yaşanarak teminat tamamlama çağrısına cevap verilemediği ifade edildi. Belgelerde, “Yaşanan dev kayıplardan ötürü, Babel’in kredi ve trade departmanları karşı taraflardan gelen teminat tamamlama çağrılarına cevap veremedi” ifadeleri ile sürecin detayları paylaşılırken, “Sonuç olarak özel trade departmanının başarısız operasyonları, aslında düzenli bir yönetim ve kontrol ile işlem yapan şirketin normal seviyedeki işlerinin tümünü bozdu” ifadeleri ile şirketin kontrolcü olduğuna vurgu yapıldı.

  Babel Finance’ın Sonraki Planı Ne?

  Babel Finance kurtarma planı ile bu dar boğazdan çıkacağını iddia ediyor. Yüz milyon dolarları aşan yatırım arayışına giren şirketin A planı, en büyük kredi sağlayıcılarına ödemesi gereken 150 milyon dolarlık borcu dönüştürülebilir tahvillere çevirmek!

  Şirket dönüştürülebilir tahviller ile 250 milyon dolar ile 300 milyon dolar arasında kaynak yaratmayı hedefliyor. Ayrıca alacaklılardan yeniden yapılandırma için 200 milyon dolarlık döner kredi sağlama konusundaki anlaşmada sona gelindiği iddia edilirken, ihtiyaç duyulan kaynağın büyüklüğü kripto endüstrisini tedirgin etmeyi sürdürüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle