Kripto Para

Coinbase delist duyurusu: 6 altcoin fiyatında sert düşüş

  Kripto para piyasasında toparlanma sinyalleri görülürken Coinbase borsasından delist duyurusu geldi. ABD’nin en büyük kripto para borsası, 6 farklı altcoin projesini borsadaki işlemlerden kaldıracağını açıkladı. Altcoin fiyatlarında sert düşüş yaşandı.

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında toparlanma sinyalleri sürüyor. Dün ABD’den gelen haberlerle birlikte BTC’de 26 bin dolar desteğinden yükseliş başladı. Bazı popüler altcoin fiyatlarında yüzde 5 civarında yükselişler yaşanırken Coinbase borsasının hamlesi piyasayı salladı.

  ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase resmi sosyal medya hesabından delist duyurusu yaptı. Buna göre 6 farklı kripto para biriminin işlemleri için borsadan kaldırma kararı alındı. Coinbase X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda delist edilen projeler BarnBridge (BOND), DerivaDAO (DDX), Jupiter (JUP), Multichain (MULTI), Ooki (OOKI) ve Voyager (VGX) şeklinde sıralandı.

  6 Altcoin Projesine Coinbase’den Kötü Haber

  Coinbase borsası bu altcoin projelerinin artık borsadaki listeleme standartlarına uygun olmadığını belirtti: “Borsamızdaki varlıkların listeleme standartlarına uyup uymadıklarından emin olmak için düzenli olarak izliyoruz. Son incelemelere göre BarnBridge (BOND), DerivaDAO (DDX), Jupiter (JUP), Multichain (MULTI), Ooki (OOKI) ve Voyager (VGX) ticaretini 6 Eylül 2023 saat 09:00 PT civarında askıya alacağız.”

  ABD merkezli en büyük kripto para borsası konumunda olan Coinbase belirtilen kripto paraları 6 Eylül TSİ 19.00’da platformdan kaldıracak. Delist haberi, yükseliş hareketleri gözlemlenen altcoin piyasasında sallantıya yol açtı. Borsadan kaldırılacağı açıklanan kripto para birimlerinin fiyatlarında ciddi düşüşler görüldü.

  Delist Haberinden Sonra Altcoin Fiyatları Çakıldı

  CoinGecko’dan alınan verilere göre BOND yüzde 5, DDX ise yüzde 28.7 oranında düşüş yaşadı. MULTI coin fiyatında yüzde 17’ye yakın oranda, VGX coinde ise yüzde 6.3 oranında düşüş görüldü. Delist edilen OOKI ve JUP fiyatlarında ise daha az miktarda düşüş olması dikkatlerden kaçmadı. Coinbase borsasının bu projeleri gelecekte yeniden listelemeye alıp almayacağı henüz netlik kazanmadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle