B-Word Konferansı bitti! Elon Musk neler dedi?

  Tesla CEO’su Elon Musk, katıldığı The B Word’de çok önemli açıklamalarda bulundu. Kripto para destekçilerinin ve topluluğunun yakından takip ettiği konferansta dikkatleri üzerine çeken Elon Musk, Bitcoin’i destekledi…

  Square CEO’su Jack Dorsey ve Ark Invest kurucusu Cathie Wood’un da katıldığı The B Word Konferansı, kripto para dünyasının dikkatini çeken bir etkinlik oldu. Uzun zamandır merakla beklenen konferansın en çok öne çıkan konuşmacılarından biri de son dönemde BTC destekçilerinin tepkisini çeken Elon Musk’tı.

  Elon Musk, panelde söz alarak şirketi Tesla’dan sonra SpaceX’in de Bitcoin (BTC) sahibi olduğunu açıklamasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Kripto para destekçilerini ve özellikle BTC yatırımcılarını sevindiren bu açıklama, kripto para topluluğunda uzun süre gündem oldu. 

  Bitcoin Sahibi Olduğunu Açıkladı

  Son dönemde BTC destekçileri ile arası açılan ve bir anda toplulukta istenmeyen adam ilan edilen Elon Musk, Bitcoin hakkındaki açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Paranın kolaylıkla transfer edilmesi gerektiğine inanıyorum. PayPal ile bunu yapmak istemiştik. Bitcoin şu an bu anlamda iyi bir durumda değil ama potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Kişisel olarak Bitcoin, Ethereum ve DOGE sahibiyim. SpaceX, Tesla ve ben de kişisel olarak Bitcoin sahibiyiz.”

  Tesla’nın çevresel endişeler nedeniyle ödeme aracı olarak Bitcoin kabul etmeyi durdurması da en çok merak edilen konulardan biriydi. Elon Musk bu konu hakkında konuşurken çarpıcı ifadeler kullandı.

  “Tesla Hiç BTC Satmadı”

  Bitcoin’in potansiyeli olduğunu ama şu an enerji konusunda endişeler yarattığını hatırlatan ünlü milyarder, bu konudaki görüşlerinden geri adım atmadığını gösterdi. Çin baskısından sonra madencilerin Çin’i terk ettiğini ve Bitcoin’in daha yeşil enerjiye dönmeye başladığına dikkat çekerek bu konuda haklı olduğunu öne sürdü.

  Tesla’nın BTC ödemelerine yeşil ışık yakan Elon Musk son olarak şunları söyledi: “Tesla hiç Bitcoin satmadı. Muhtemelen ileride ödeme yöntemi olarak Bitcoin kabul etmeye devam edeceğiz. Bitcoin madencilerini yenilenebilir kaynaklara taşımak için bilinçli bir çaba olduğu sürece Tesla bunu destekleyebilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle