BTC’nin “gerçek dip” seviyesi 10 bin dolar

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 30 bin doların üzerinde dalgalı grafikler çizmeye devam ederken BTC fiyatına ilişkin tahminler de gündeme gelmeye devam ediyor. Bu kez tahminini dile getiren isim Guggenheim CIO’su Scott Minerd oldu. Minerd’a göre BTC 10 bin dolarda “gerçek dip” seviyesini görecek.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) haftalardır düşüş ve yatay eğilimde takıldı kaldı. Mayıs ayı ortalarında 30 bin dolara kadar gerileyen ve ardından hafif hareketlilikler ile toparlanma işaretleri gösteren BTC, hala toparlanabilmiş değil. Bunun yanı sıra 22 Haziran tarihinde 28 bin 800 dolar seviyesini de test eden BTC için yapılan fiyat tahminleri de çokça farklılık gösterebiliyor. Bu alanda fikrini dile getiren isimlerden biri de Guggenheim CIO’su Scott Minerd oldu.

  Minerd Kendi Tahminini “Abartılı” Buldu

  CNBC programına katılan Scott Minerd, programda Bitcoin fiyatına ilişkin tahmin ve yorumlarını paylaştı. Minerd, Bitcoin’in “gerçek dip” seviyesinin 10 bin dolar olduğunu iddia etti. Bunun üzerine Minerd, dile getirdiği bu fiyat hedefinin, düşüş eğilimine rağmen “abartılı” olduğunu kabul ederek fikrini güncelledi. Minerd, ikincil olarak da BTC için dip fiyat tahminini 15 bin dolar olarak açıkladı. Konuya ilişkin olarak Scott Minerd’ın ifadeleri şöyle:

  “Bitcoin’in gerçek dip seviyesi teknik göstergelere bakıldığında 10 bin dolar olacaktır. Biliyor musunuz, aslında muhtemelen bu biraz abartılı. Bu yüzden 15 bin dolar diyebilirim.”

  BTC’nin Hareketliliği Boğa Tuzağı Olabilir Mi?

  Bitcoin 28 bin 800 dolar bandını gördükten kısa bir süre sonra sert bir yükseliş ile 35 bin dolar seviyesini görmüştü. Ancak daha sonrasında BTC yeniden 32 bin dolar etrafında dengelenmişti. Bu hareketlilik, ayıların harekete geçmesi ve boğaların tuzağı olarak yorumlandı. Minerd, görülen bu fiyat hareketliliğinden yola çıkarak, yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini vurguladı. Minerd “İnsanların şu anda Bitcoin’e para yatırmak için endişelenmelerine gerek olduğunu düşünmüyorum” dedi.

  Guggenheim CIO’su Scott Minerd’ın BTC fiyatındaki gerçek dip seviye tahmininin gerçekleşmesi için, Bitcoin’in yaklaşık olarak %67’den fazla değer kaybetmesi gerekir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle