Yatırım yöneticisinin BTC fiyat tahmini 180 derece değişti

  Kripto para piyasalarında rüzgarın yönüne göre fikir değiştirenler kervanına, dünyanın en büyük yatırım fonlarından biri olan Guggenheim Ventures CIO’su Scott Minerd da katıldı. Daha önce Bitcoin (BTC) için 400 bin dolarlık fiyat tahmininde bulunan Minerd’ın bu fikri değişti.

  Kripto para piyasaları 2009 yılından bu yana varlığını sürdürüyor ve piyasalar ilk günden bu yana öngörülemez şekilde volatil bir yapıda hareket etti. Yani piyasalarda yükseliş eğilimi hakimken sert düşüşler de yaşandı, tam tersi senaryolar da gelişti. Bu gibi durumlarda birçok analist ve uzman ismin, özellikle Bitcoin (BTC) fiyatı ile ilgili tahminlerinde değişikliğe gittiği de görüldü. Piyasanın kısa ve orta vadede aldığı şekle göre fiyat tahminlerini güncelleyen isimler arasına bu kez Guggenheim CIO’su Scott Minerd dahil oldu.

  Dünyanın en büyük yatırım fonlarından biri olan ve yönetimi altında milyarlarca dolarlık varlık bulunan Guggenheim Ventures’in popüler CIO’su Scott Minerd, daha önce de birçok kez BTC ile ilgili fiyat tahmininde bulunmuştu. Bu konuda her zaman olumlu fikrileri ile gündeme gelen Minerd, hatta 400 bin dolarlık fiyat tahminini birçok kez yenileyerek de dikkatleri çekmişti. Bir süre sonra BTC için 400 bin dolarlık fiyat tahmini ile anılmaya başlanan Minerd, şimdilerde ise BTC’nin 10 bin dolara kadar gerileyebileceği fikri ile gündeme geliyor.

  Minerd BTC Yatırım Planına Artık Sıcak Bakmadıklarını İtiraf Etti

  Bloomberg programına katılan ve burada konu ile ilgili yorumlarını paylaşan Minerd’a programda daha önceki yatırım planları hatırlatıldı. Minerd, gelen soru üzerine BTC yatırımı yapma planlarının fiyat 10 bin dolar seviyesindeyken başladığını, daha sonra fiyat 20 bin dolar seviyesine ulaşınca bundan şüphe duymaya başladıklarını dile getirdi. Scott Minerd, şimdi ise bu yatırım planına sıcak bakmadıklarını itiraf etti.

  Minerd Fiyat Tahminini Koruyor Ancak Önce Düşüş Bekliyor

  Programda konu hakkında konuşan Minerd, BTC’nin yine de 400 bin dolara kadar tırmanacağı konusundaki fikrini koruduğunu ifade etti. Ancak Minerd’a göre bu fiyat seviyesi görülmeden önce Bitcoin 10 bin dolar seviyesine kadar sert bir düşüş yaşayacak.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle