Kripto Para

Kripto paralar geleceğin ta kendisi!

  Bitcoin (BTC) fiyatı ile çift yönlü birbirinden çok uzak fiyat tahminlerinde bulunarak dikkatleri çeken Guggenheim Partners CIO’su Scott Minerd, Twitter üzerinden kripto paralar ile ilgili bir kez daha paylaşımda bulundu. Minerd’a göre kripto paralar geleceği temsil eden varlıklar.

  Guggenheim Partners CIO’su Scott Minerd, daha önce kripto paralar ve özellikle de Bitcoin (BTC) ile ilgili yaptığı açıklamalar ile birçok kez dikkatleri çekmeyi başarmıştı. Bitcoin boğa koşusundayken Minerd, BTC fiyat tahminini 400 bin dolar olarak açıklamıştı. Bir süre bu fikrinin arkasında duran Minerd, daha sonrasında ise bu kez de Bitcoin’in 20 bin dolara kadar gerileyeceğini söyleyerek gündeme gelmişti. Çift yönlü birbirinden oldukça uzak tahminlerde bulunan Minerd, bir kez daha kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  Minerd’a Göre Kripto Paralar Volatil Olmaya Devam Edecek

  Twitter üzerinden güncel piyasa ile ilgili fikirlerini belirten Scott Minerd, daha önce kripto paraları lale çılgınlığına da benzeterek gündeme gelmişti. 1630’lu yıllarda laleler, özellikle Hollanda bölgesinde değerinden çok daha fazla değerlere ulaşmıştı. Bu dönem için aynı zamanda “lale spekülasyonu” ve “lale balonu” tanımlamaları da yapılıyor. Minerd, kripto paraların genelini lale balonuna benzetirken, Ethereum’u (ETH) bu benzetmenin dışında tutmuştu.

  Scott Minerd, son paylaşımında bu kez de kripto para piyasasındaki volatiliteye değindi. Minerd, piyasadaki volatilitenin uzun bir süre daha kalacağını iddia etti. Ancak Minerd, buna rağmen kripto paraların “geleceğin kendisi” olduğunu da sözlerine ekledi. Scott Minerd’a göre kripto paralar geleceğin yapıtaşları olacak ve aynı zamanda volatil yapıda olmaya da devam edecekler.

  Minerd’ı Destekleyebilecek Olan Gelişmeler

  Scot Minerd, kripto paraların geleceği temsil ettiğini düşünüyor. Ancak piyasada kripto paraların kalıcı olup olmayacağına ilişkin tartışmalar da devam ediyor. Fakat bu konuda Minerd’ı destekleyebilecek olan bazı önemli gelişmeler de yaşandı. Örneğin El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi ilan etmesi, Minerd’ın haklı olabileceğine işaret ediyor.

  Bir diğer yandan ülkelerin kripto paralara yaklaşımlarını şekillendirmeye başlaması, merkez bankası dijital parası (CBDC) çalışmalarının hızlanması gibi örnekler de Minerd’ın haklı olabileceğine birer işaret olarak değerlendirilebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle