Kripto Para

SEC başkan adayı Gensler kripto paralar hakkında ne dedi?

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı olmasına neredeyse kesin gözüyle bakılan Gary Gensler yeni açıklamalarda bulundu. Kripto para birimleri hakkında konuşan başkan adayı gündeme oturdu…

  ABD Başkanı Joe Biden tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanlığına aday gösterilen Gary Gensler, kripto para birimleri hakkında konuştu. Gensler, kripto para birimlerinin değişim için bir katalizör görevi üstlendiğini söylemesi ile dikkat çekti. SEC Başkan adayının bu açıklamaları kripto para topluluğunda büyük bir heyecanla karşılandı.

  Kripto para sektöründe yaşanan yeniliklerin ve gelişmelerin değişim için bir katalizör görevi üstlendiğini söyleyen Gary Gensler, açıklamasının devamında şunları aktardı: “Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, finans sektörüne yeni bir bakış açısı getirdi. Ancak hala yatırımcıların korunması ile ilgili, düşünmemiz gereken bazı meseleler var.”

  SEC Başkanı Olması Bekleniyor

  ABD Başkanı Joe Biden tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı olarak atanması beklenen Gary Gensler, kripto para piyasasına olumlu bakıyor. Kripto para şirketlerinin büyümesini yakından takip eden Gensler, yatırımcıların da korunması konusunda bazı adımlar atabileceğine dikkat çekti. 

  Komisyon üyeleri ile birlikte çalışmaya hazırlandığını söyleyen ünlü isim, kripto para topluluğu tarafından da beklenen atama gerçekleşirse şunları yapacağını söyledi: “SEC’de onaylanırsa, hem inovasyonu teşvik etmek hem de yatırımcının korunmasını sağlamak için komisyon üyeleri ile birlikte çalışacağım.”

  Kripto Para Sektörü İçin Önemli

  Gary Gensler’in SEC başkanlık koltuğuna oturması, sadece finansal piyasalarda değil aynı zamanda kripto para topluluğunda da önemli bir tartışma konusu oldu. Hatırlanacağı üzere Gensler daha önce kripto para birimlerinin ABD ödeme altyapısındaki bazı eksiklikleri ortaya çıkardığını ve bu yüzden sorunlu olduğunu dile getirmişti.

  Buna rağmen kripto para piyasaları hakkında olumlu bir tavrı bulunan Gary Gensler’in SEC başkanlığına getirilmesine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Biden’ın ABD başkanlık yarışında danışman olarak görev alan Gary Gensler, seçimden sonra ocak ayında SEC başkanlığına resmen aday olarak gösterildi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle