Selfkey (KEY) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Metaverse ve Web 3.0 kavramlarının son dönemde çok sık konuşulmaya başlamasının ardından bu alanda geliştirilen projelerin de adı piyasalarda anılmaya başladı. Bu projelerden biri olan Selfkey (KEY), dijital kimlik alanında geliştirmiş olduğu çözümler ile beklenti yaratmıştır. Merak uyandıran ve alanında etkili çözümler üreten Selfkey (KEY) hakkında merak edilen diğer tüm detayları sizler için bir araya getirdik.  

  Selfkey (KEY) Coin Nedir?

  Selfkey, blok zinciri tabanlı bir kimlik platformu olarak tanımlanmıştır. Dijital kimlik çözümleri geliştiren, hızla büyüyen bir blok zincir girişimidir. Bireylere ve şirketlere kimlik verilerinin sahipliğini geri almaları için yetki vermektedir. KEY ise projenin yerel kripto para birimidir. 

  Selfkey (KEY) Projesi ve Whitepaper

  Selfkey (KEY) teknik raporunda projenin ana hedefleri ve altyapısına yönelik önemli çözümler geliştirilmiş olduğu görülmektedir. Selfkey Foundation teknik incelemesi ilk defa 11 Eylül 2017 yılında yayınlandı. Teknik incelemede, Selfkey Foundation’ın merkezi olmayan bir kimlik ekosistemi geliştirmeye yardımcı olma vizyonu özetlenmektedir. Şu anda ise küresel dağıtılmış, uzaktan tabanlı bir iş gücünü içeren hızlı bir büyüme ve gelişme aşamasına girildiği aktarılmaktadır.

  Teknik incelemesine göre projenin misyonu da birçok soruna çözüm üretilmesi ve yeni bir merkeziyetsiz dünya yaratma konusunda önemli ihtiyaçların karşılanmasına yönelik çözümler üretilmektedir. Doğrulanmış iddialar aracılığı ile dünyanın kimlik tabanlı işlemleri için nasıl göründüğü, yaklaştığını, yönettiğini ve işlediğini temelden değiştiren dijital kimlik sistemleri oluşturmaktadır. Dijital kimlik çözümleri geliştiren ve hızla büyüyen bir blok zincir girişimi olarak etkili çözümler geliştirmeyi başarmıştır.

  Bireylere ve şirketlere kimlik verilerinin sahipliğini geri almaları için yetki vermektedir. Bireysel özgürlükler için hakları geliştirmek isteyen hedeflere sahiptir. Selfkey, kimlik sahiplerinin dijital kimliklerine gerçekten sahip olmasını, kontrolünü ve yönetmelerini sağlayan blok zinciri tabanlı bir kimlik sistemi oluşturmaktadır. Projenin teknik incelemesinde de yer verildiği üzere dijital kimlik yönetiminde yenilik geliştiren, bireylere kişisel verilerine gerçekten sahip olma ve bunları kontrol etme, yönetme yetkisi veren bir blok zinciri teknolojisi girişimidir. Projenin merak ettiğini diğer detaylarına ve whitepaper sayfasına erişim sağlamak için: https://selfkey.org/ resmi bağlantı adresini kullanarak hızlı işlem gerçekleştirmeniz mümkündür. 

  Selfkey (KEY) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  2014 yılında çekirdek ekip Standart Chartered Bank, Bitmax Exchange, EQIBank ve GSR gibi şirketlerde merkezi olmayan kimlik üzerinde çalışmıştır. Selfkey Foundation ekibi blok zinciri, teknoloji, hukuk, finans, pazarlama ve tasarım alanlarında uzman çalışkan ve kararlı kişilerden oluşmaktadır. Edmund Lowell, Cristiana Pruteanu, Ekaterina Nefedova, Illia Prokopiev başta olmak üzere daha birçok isim projede önemli görevleri yürütmektedir.

  Selfkey Vakfı, Mauritius Yatırım Kurulu’ndan Düzenleyici Korumalı Alan Lisansını (RSL) almayı başarmıştır. Bu lisans sayesinde Selfkey, bireylerin dijital kimliklerine gerçekten sahip olmalarını ve kontrol etmelerini sağlama misyonu ile daha yüksek düzeyde kimlik ürünleri geliştirmesine olanak sağlamıştır. Güçlü ortakları ve takım üyeleri dışında topluluk başarısı da dikkat çekmektedir. 

  Selfkey (KEY) Kullanım Alanları Neler?

  Selfkey, bireylerin ve şirketlerin kendi kimlik verileri üzerinde tam kontörle sahip olması için kullanılmaktadır. Selfkey ekosisteminin yönetişim tokeni olan KEY ise platforma güç sağlamak için kullanılmaktadır. Katılımcıların değer alışverişlerine bulunmaları için kullanılabilir. Ayrıca kullanıcıların ağa erişim sağlamak ve hizmet satın almak ya da kimlik belgelerini noterde doğrulatmak için KEY Coin’i stake etmeleri de mümkündür. Ayrıca KEY, konutlar, şirketler, banka hesapları ve takas hesapları gibi hizmet ve ürünleri satın almak için kullanılmaktadır.  Piyasalarda ise yatırım amaçlı olarak kullanılabilir.

  Selfkey (KEY) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Kişisel veriler ve dijital kimlik bilgilerinin günümüzde çok kolay bulunabilir ve çalınabilir olmasının ardından Selfkey gibi projeler daha fazla çözümle ortaya çıkmıştır. Bu sayede yenilikçi v gelecek vaat eden benzersiz birçok çözüm geliştirmeyi başarmaktadır. Selfkey projesinin öne çıkmasını sağlayan ve projeyi benzersiz yapan başlıca özellikleri ise kısaca şunlardır:

  • Dünyada bir ilk olarak hassas KYC verilerinizi cüzdanda güvende tutma ve Web 3.0 platformları, Defi alışverişleri, banka hesapları dahil birçok unsur için tek tıklama ile doğrulama olanağı sağlanır.
  • Selfkey Marketplace aracılığıyla yeni iş kurmak, yeni bir banka hesabı açmak ya da belgeleri noter tasdikini yaptırmak için kolaylık sunar. Gerçek dünya imparatorluğu kurmak için Selfkey kimliği kullanılabilir.
  • Veriler, belgeler ve dijital varlıklar üzerinde tam kontrol sağlanması için uygun altyapıyı sunmaktadır.
  • Dijital kimliğinizi, KYC belgelerinizi ve NFT’ler dahil diğer varlıkları güvenli bir şekilde depolama ve yönetme imkanı sunar.

  Güncel Selfkey (KEY) Coin Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 KEY fiyatı %selfkey+try% TL. Döviz cinsinden ise %selfkey+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Selfkey Coin 24 saatte %selfkey+yuzde%.

  Selfkey (KEY) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Selfkey projesinin güçlü yanları kadar bazı dezavantajları da bulunuyor. Bu avantaj ve dezavantajlarına göre projeyi desteklemek isteyenlerin doğru karar vermeleri gerekecektir. Köklü bir proje altyapısına sahip olsa da risklerle dolu bir piyasada faaliyet göstermesi projeleri en çok zayıflatan unsur olarak değerlendirilmektedir. Selfkey (KEY) projesinin avantajlarından bazıları kısaca şunlardır:

  • Web 3.0 platformlarına ve DeFi pazarlarına erişim kilidini açma şansı sunar.
  • Selfkey kimlik Cüzdanı tamamen ücretsiz ve açık kaynaklıdır.
  • Dijital kimliği güvende tutar.
  • LWS’ye ve pazar yerine erişim imkanı sağlar.
  • Dijital kimliğinizin kontörlünü Big Tech’den geri alma şansı sunar.

  Selfkey (KEY) projesinin başlıca dezavantajlarından bazıları ise kısaca şunlardır:

  • Fiyatı diğer popüler altcoinlere göre oldukça düşüktür.
  • Riskli piyasalarda işlem görür ve kayıp riski büyüktür.
  • Rakip daha güçlü projelerin gerisinde kalabilir.

  Selfkey (KEY) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Selfkey (KEY), piyasa değeri ve ticaret hacmi ile küresel düzeyde en büyük bazı kripto para borsasında listelenmektedir. Büyük borsalardan listelenmeye başlamasının ardından popülerliği de artmıştır. Selfkey (KEY) listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance
  • io
  • KuCoin
  • BingX
  • Phenex
  • CoinTiger

  Selfkey (KEY) Coin Piyasa Bilgileri

  Ocak 2018’de sadece 11 dakikada kamu satış maksimum sınırına ulaşıldığı ve 22 milyon dolar toplandığı bir halka açık token satışı yapılmıştır. Maksimum arzı mevcut verilere göre 6 milyar olarak görülmektedir. Bu arzın büyük bölümü dolaşımdadır. 0,090 dolar seviyesi ile Ocak 2018’de en yüksek değerine ulaşmıştır.

  Selfkey (KEY) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Selfkey (KEY) popüler platformlar üzerinden alınabilir. İşlem adımları ise kısaca şu şekildedir:

  • Adım: Selfkey ID uygulamasını ücretsiz indirin.
  • Adım: Selfkey kimliğinizi tamamlayın.
  • Adım: Dijital kimliğe sahip olun.
  • Adım: İşlem yapılacak borsaya erişim sağlayın.
  • Adım: Borsaya kayıt adımlarını tamamlayın.
  • Adım: ETH, BUSD, BTC gibi çiftler ile alım emri verin.
  • Adım: Güvenli cüzdanda saklayın.

  Özet Olarak

  Selfkey ile birçok önemli dijital kimlik sorunun ortadan kaldırılması sağlanması planlanmaktadır. Özellikle Web 3.0 ve Metaverse için sunduğu başarılı çözümler gelecekte de projenin öne çıkmasını sağlayan bir unsur olacaktır. KYC katılım sürecinde devrim yaratmayı hedeflemektedir. Her ne kadar güçlü bir proje olsa da piyasalarda ciddi risklere sahiptir. Mevcut belirsizlik durumunda da olumsuz etkilenebilir. Genel hatlarıyla uzun vadede olumlu beklenti yaratan bir projedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle