Uzmanlar BTC’nin yeniden yükselişi için şartları açıkladı

  Kripto para piyasaları bir aydan uzun süredir üst üste gelen olumsuz haberler ile sert düşüşler yaşadı. Düşüşlerin etkisi hala geçmiş değil ancak Galaxy Digital ile Alameda Research uzmanları, olumsuz haberlerin sonlanması ile birlikte piyasada tekrar yükselişlerin başlayacağını düşünüyor.

  Başta Bitcoin (BTC) olmak üzere, genel anlamda kripto para piyasaları Mayıs ortalarında çöküşe geçti. 12 Mayıs tarihinde Elon Musk’ın attığı tweetler ile piyasada sallanmalar başlamıştı. Ardından sıcağı sıcağına Çin’den BTC madenciliğine yönelik yasaklama ve kısıtlama adımları da gelince piyasa derin bir darbe yedi. Haziran ayında hafif toparlanmalar görülse de olumsuz haberlerin arkası kesilmedi. Bu da kripto paraların tekrar yükseliş sürecine geçmesini engelledi.

  Galaxy Digital ile Alameda Research bünyesinde yer alan uzmanlar ve deneyimli trader’lar piyasanın yeniden toparlanabileceğine inanıyor. Ancak uzman isimler, bunun için piyasadaki olumsuz haberlerin ortadan kalkması gerektiğine inanıyor. Uzmanlar bu yöndeki paylaşımlarda bulunmadan önce BTC 28 bin 800 doları görmüştü, açıklamalar yapıldığında ise BTC 35 bin doları test ettikten sonra 33 bin dolar etrafında fiyatlanmaya başlamıştı.

  Urban’dan Yılsonu BTC Fiyat Tahmini: 70 Bin Dolar Üstü

  Galaxy Digital Trading İşlemleri Başkanı Jason Urban, 24 Haziran Perşembe günü Kitco News’e konuştu. Urban, piyasadaki FUD hassasiyetinin dağılması ile birlikte 2021’in üçüncü çeyreğine kadar Bitcoin tekrar zirve noktalara tırmanacağına inandıklarını ifade etti. Urban 2021 sonunda ise Bitcoin’in bu olası senaryoda 70 bin doların üzerine çıkacağını tahmin ettiklerini söyledi. Jason Urban yaptığı açıklamasında spor müsabakalarından benzetme yaparak, yatırımcıların henüz “ilk yarıyı” tamamlamadıklarını dile getirdi.

  Jason Urban’ın Açıklamaları

  Jason Urban, şimdilerde BTC yükselişinin önündeki engelleri de açıkladı. Urban’a göre finansal düzenleyicilerin kurumları piyasaya girmekten alıkoyması BTC’nin yükselişinin önündeki en büyük engellerden biri. Urban, kurumların yeniden piyasaya girmeye başlamasıyla birlikte fiyatların tekrar yükseleceğini düşünüyor. Urban ayrıca, bu noktada BTC’nin arzının sınırlı olmasının da yükseliş konusunda avantaj sağladığına inanıyor.

  Konuya ilişkin olarak Jason Urban’ın yer verdiği ifadeler şöyle:

  “Bana göre sonbahar dönemine girerken kurumsal benimseme ve gördüğümüz bu istek uyandıran hareketlerin birçoğu yeniden ortaya çıkacak. Piyasanın daha yükseklere çıktığına şahit olabiliriz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle