Kripto Para

Dev madencilik şirketi BTC üretiminde rekor kırdı

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken Bitcoin madenciliği de yakından takip ediliyor. Dev madencilik şirketi Riot Blockchain, son dönemde BTC üretiminde rekor seviyelere ulaştı…

  Kripto para piyasası yatırımcılarının yakından takip ettiği konulardan bir diğeri de Bitcoin madenciliği oldu. Sektördeki dev şirketler ara vermeden BTC üretimine devam ederken, Riot Blockchain firması ise son dönemdeki performansı ile rekor kırdı. Şirketten yapılan açıklamada tamamı madencilik kaynaklı Bitcoin olmak üzere şirketin kasasında 94 milyon dolardan fazla kripto para birimi bulunduğu belirtildi.

  Riot Blockchain şirketinin yaptığı duyuruda sadece 1 aylık süre içinde 11.2 milyon dolarlık BTC üretimi yaptıkları açıklandı. Şirketin geçmiş dönemdeki performansı göz alındığında bir önceki aya oranla yüzde 80 oranında artış yaşandığı görüldü. Riot Blockchain firması bu performansı ile Bitcoin üretiminde kırılması güç bir rekora da imza atmış oldu.

  Bitcoin Madencilik Raporu

  Kripto para dünyasının yakından takip ettiği Riot Blockchain firması, son yayınladıkları madencilik raporunda şirketin faaliyetlerine değindi. Kripto madencilik devi Bitmain şirketinden 138 milyon dolarlık 42 bin adet S19j Antminers kripto para madencilik cihazı satın alan firma resmen uçuşa geçti.

  Edinilen bilgilere göre Bitcoin madencilik cihazlarının bir bölümü New York’ta bulunan Coinmint madencilik tesisine ulaştırılmak üzere yola çıktı. Riot Blockchain yetkilileri gelecek aylarda 1.6 eksahash üretme kapasitesine sahip 16 bin 146 adet Antminer cihazına sahip olacaklarını öne sürdü.

  Yeni Cihazlar İle Üretim Artacak

  Sipariş edilen Antminer Bitcoin madencilik cihazlarının teslim edilmesinden sonra üretim kapasitesini arttıracağını açıklayan Riot Blockchain gelişmeye devam ediyor. Şirket daha fazla Antminer kullandıkça hash gücünün de önemli ölçüde artmasını planlıyor. 

  Blockchain verilerine bakıldığında Riot Blockchain firmasının hedeflediği seviye tüm Bitcoin ağının hash gücünün yüzde 4’ten fazlasına ulaşmak şeklinde açıklandı. Firmanın ayrıca ABD’de Teksas eyaletinde büyük bir maden tesisi satın almayı planladığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Uzmanlar bu yatırımların kripto para sektörü için önemli olduğunu düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle