Kripto Para

Ripple CEO’su davanın gidişatından memnun

  Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden dava hakkında konuştu. Ünlü CEO açıklamasında, mahkemedeki şu ana kadar kaydedilmiş olan ilerleme konusunda kendisini iyi hissettiğini ifade etti.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 22 Aralık’ta “XRP bir menkul kıymet” diyerek, 2012 yılından sonraki tüm toplu XRP satışlarından dolayı Ripple’a ve iki üst düzey yöneticiye dava açtı. Davanın ilk duruşması 22 Şubat tarihinde görüldü ve hiçbir sonuç çıkmadı. İkinci duruşma ise 6 Nisan tarihinde görüldü ve bu duruşmadan Ripple lehine kararlar çıktı. Davanın 30 Nisan tarihinde yeni bir duruşması görülecek. Yeni duruşma öncesinde Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, davanın gidişatı hakkında konuştu.

  CEO Davadaki İlerleme Konusunda “İyi Hissediyor”

  30 Nisan tarihindeki duruşmadan taraflar adına nasıl bir karar çıkacağı bilinmiyor. Ancak Garlinghouse, Fox Business’a yaptığı konuşmada Ripple mahkemede kaydettiği ilerleme için “gerçekten iyi” hissettiğini dile getirdi. Garlinghouse açıklamasında “Mahkemelerde şu ana kadar kaydedilen ilerleme konusunda kendimi gerçekten iyi hissediyorum” sözlerini dile getirdi.

  Ripple’ın Savunması ve Gelen Destekler

  6 Nisan tarihli duruşmada, davanın yargıcı Sarah Netburn’ün “zorlayıcı keşif” önerisini kabul etmesiyle birlikte, Ripple yasal anlamda küçük de olsa bir galibiyet elde etti. CEO Garlinghouse da “açık kaynaklı teknoloji” olarak XRP’nin Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) farksız olduğunu savunmaya devam ediyor.

  Bu konuda, ödeme platformlarından BitPay de Garlinghouse ile aynı fikirleri paylaşıyor. BitPay tarafından konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada şu ifadeler yer almıştı:

  XRP para birimi olarak kullanılır. Ripple sınır ötesi ödeme sorunlarını gidermek için bunu bir para birimi olarak kullandı.”

  Ripple’ın SEC’yi “Taciz Ettiği” İddiaları

  Öte yandan Garlinghouse, Ripple’ın SEC’yi taciz ettiği söylemleri ile dava sürecinde gündeme gelmişti ve CEO bu konuyla ilgili de konuştu. Garlinghosue konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Ripple gibi küçük bir şirketin SEC’ye karşı ‘taciz edici olarak’ gösterilmesini hayal etmek çok zor. SEC liderliğindeki Jay Clayton bu davayı açmaya karar verdi. Biz de elbette kendimizi savunacağız.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle