Kripto Para

Kraken CEO’su Powell’den DeFi projelerine sert ifadeler

  Kripto para dünyasının önde gelen borsalarından Kraken’in başındaki isim Jesse Powell, DeFi projelerini hedefine aldı. Ünlü CEO’nun bazı projeler için dolandırıcı tabiri kullanması sektöre damgasını vurdu…

  En popüler kripto para borsalarından Kraken CEO’su Jesse Powell, DeFi projeleri hakkında sert açıklamalar yaptı. Kişisel sosyal medya hesabından değerlendirme yapan Powell, bazı DeFi projelerini dolandırıcı olarak tanımlamasıyla dikkat çekti. Ünlü yönetici bu projelere seslenerek “projelerinizi mahvedip sonra da borsaların sizi kurtarmasını beklemeyin” şeklinde ifadeler kullandı.

  DeFi Projelerine Çağrıda Bulundu

  Kripto para sektöründe DeFi projelerinin geleceği tartışılırken, Kraken CEO’su Jesse Powell, sert açıklamalarıyla gündeme geldi. Yam Finance gibi bazı DeFi projeleri piyasaya büyük bir hızla giriş yapmış ardından denetimsizliğin sebep olduğu hatalar sebebi ile aynı hızda çakılmıştı. Powell, aceleci ve deneyimsiz DeFi projelerinin yeterli denetimden geçmeden piyasaya sürülmesinin kendi borsasında sorunlar yaratamayacağını vurguladı.

  Deneyimsiz ve denetimsiz DeFi projelerinin Kraken kripto para borsasında, borsa kullanıcılarına problem yaratamayacağını söyleyen Powell’in bu açıklamaları büyük ilgi gördü. Kraken CEO’su, piyasadaki bu projelere çağrıda bulunarak denetim ve sigorta işlemlerine yatırım yapmalarını söyledi. Kraken CEO’su aynı zamanda “kendi araştırmanı yap” anlamına gelen “Do Your Own Research” (DYOR) çağrısında bulundu.

  Kraken Borsasındaki DeFi Projeleri

  Kripto para piyasasında DeFi projelerinin geleceği tartışılmaya devam ederken, Kraken borsası da kendi platformunda bazı projeleri kullanıcılarına sundu. Jesse Powell’in bazı DeFi projeleri hakkında dolandırıcı tanımlaması yapmasına ve çok sert konuşmasına rağmen kendi borsasında bunlara yer verdiği görüldü. Kraken kripto para borsası da pek çok DeFi projesini desteklemeye devam ediyor.

  Kripto para sektöründe geçtiğimiz aylarda piyasada çığ gibi büyüyen DeFi ilgisi, Kraken borsasının da bu yönde karar almasında etkili olduğu düşünülüyor. Kranken borsasının listelediği DeFi projelerini arasında Compound (COMP), Kava (KAVA), Filecoin (FIL), Uniswap (UNI), Yearn.finance (YFI) yer alıyor. Jesse Powell, Kraken borsasının yeniden yalnızca Bitcoin odaklı bir borsa olup olmayacağı sorusuna şu yanıtı vermişti: “Herkes sadece BTC/BTC paritesini isterse neden olmasın.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle