Quant (QNT) Coin Nedir, QNT Hangi Borsada Var?

  Blok zincir teknolojisi için önemli bir sorunu ortadan kaldıran Quant, proje hedefleri ile kısa sürede ciddi bir popülerlik kazanmıştır. Kripto endüstrisinin birlikte çalışabilirliği üzerinde yaşadığı sorunun çözümü için geliştirdiği çözümler ilgi odağı olmasında ciddi bir avantaj sağlamıştır. Kripto toplulukları tarafından da yakın zamanda takip listelerinde yer verilen Quant (QNT) projesinin detaylarını sizler için bir araya getirdik. 

  Quant (QNT) Coin Nedir?

  Quant, ilk blockchain işletim sisteminin oluşturulması sayesinde birlikte çalışabilirlik problemini çözen ilk projedir. Dağıtık defter işletim sistemi ve Over Ledger Network adı verilen farklı blok zincir ağlarını birine bağlayan teknolojiyle inşa edilmiştir. Ayrıca blok zincir ağları için oluşturulacak ilk işletim sistemi olarak da tanımlanmaktadır. QNT ise söz konusu işletim sisteminin belirtecidir.  

  Quant (QNT) Projesi ve Whitepaper

  Quant projesinin hedefleri ve ortaya çıkmasındaki temel hedefler, blok zincir ve kripto teknolojileri kapsamında değerlendirilmektedir. Projenin teknik makalesinde yer verilen detaylara göre, ağ verimliliği ve birlikte çalışabilirliği azaltmadan blok zincir ve ağları birine bağlama amacına sahiptir. Bu amaçla 2018 yılında faaliyet geçirilen proje, ilk blok zincir işletim sisteminin oluşturulması sayesinde birlikte çalışabilirlik problemini çözen ilk projelerden biri olmuştur. Bu yönüyle piyasalar için önemli olarak addedilebilir. 

  Projenin whitepaper sayfasında yer verildiği üzere dağıtık defter işletim sistemi ve Over Ledger Network ile farklı blok zincir ağlarını birbirine bağlayan teknolojiyle inşa edilmiştir. Quant’ın asıl hedefi ise Overledger’ı kullanarak farklı blok zincirler arasında var olan boşluğun kapatılmasını sağlamaktır. Bu ana hedef projenin yola çıkış hikayesinde de asıl amacı belirlemektedir. Gelecekte ortaya çıkacak dijital ekonomi ekosisteminin üzerine inşa edileceği altyapı olarak tarif edilen Over Ledger, projenin asıl omurgasını oluşturmaktadır. Proje hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve proje detaylarına ulaşmak için: https://www.quant.network/ resmi bağlantı adresini kullanabilirsiniz.  

  Quant (QNT) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Quant projesinin kurucularından biri olan Gilbert Verdian, projenin CEO’luk görevini de üstlenmektedir. Elle tutulur sonuçlar elde etmek için işlemler için güvenlik, teknoloji ve iş stratejileri geliştirme konusunda 20 yıldan fazla bir deneyim ile öne çıkmaktadır. İkinci kurucu ortak ise Dr. Paolo Tasca’dır. Dağıtık sistemlerde uzmanlaşmış bir isim olarak sayısız önemli görevde ve projede yer almıştır. Alanında sayılı uzmanlardan olan Tasca, Quant projesi ile önemli başarılar hedeflemektedir. 

  Quant (QNT) Kullanım Alanları Neler?

  Ağ üzerinde birçok işlemi gerçekleştirilmesi ve kolaylaştırılması için QNT’ye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yönü QNT’nin son derece işlevsel ve geniş bir kullanım alanında değerlendirilmesine neden olmuştur. İşletmelerin ağı kullanmak için toplu halde herhangi bir QNT token satın almaları gerekmemektedir. Buna rağmen işlem sonrasında QNT token’a ihtiyaç duyulmaktadır. 

  Geliştiriciler ise platformda herhangi bir hizmet oluşturmak için QNT dijital para birimi ile lisans satın almak zorundadır. Bu işlemler için de QNT kullanılmaktadır. Ancak bu durumda ilgili tokenların 12 ay boyunca kilitlenmesi gerekmektedir. Ödeme işlemlerinde de özellikle ağ geçitlerini çalıştırma ve Over Ledger üzerinde okuma ile yazma işlemlerini gerçekleştirme gibi eylemler için QNT türünden ödeme yapılması gerekmektedir. 

  Quant (QNT) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Quant projesini benzersiz yapan birçok özelliği, aynı zamanda projeye olan güveni artırdığı gibi rakiplerinden de ayrılmasını sağlamaktadır. Projenin öne çıkmasında etkisi olan özelliklerin başında blockchain ağları için oluşturulacak ilk işletim sistemi olarak tanımlanması olmuştur. 

  Quant (QNT) projesini rakiplerinden ayıran ve öne çıkaran başlıca özelliklerden bazıları şu şekilde özetlenebilir:

  • Quant, yaygın bir sorun olan, farklı blok zincir ağları arasında eksik bağlantıyı kurmak için oluşturulmuştur. 
  • Quant işletim sistemi olan Over Ledger, herhangi bir uygulamayı aynı blok zincir ekosistemindeki farklı uygulamalara bağlayabilmektedir. 
  • Uygulamaların farklı düzeyde etkileşime girebilmesi için farklı katmanlar oluşturmaktadır. 
  • Over Ledger, geliştiricilerin müşterileri için merkeziyetsiz çoklu zincir uygulamaları oluşturmasına imkan tanımaktadır. 

  Güncel QNT Coin Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 QNT fiyatı %quant-network+try% TL. Döviz cinsinden ise %quant-network+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Quant 24 saatte %quant-network+yuzde%.

  Quant (QNT) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Quant (QNT) avantajları ve dezavantajlarına bakılarak yatırımcıların doğru pozisyonda yatırım yapmaları gerekmektedir. Quant başta olmak üzere diğer birçok projenin artı ve eksilerinin değerlendirilmesi doğru bir yatırım stratejisi geliştirmek için önemlidir. Quant (QNT) projesinin avantajları ve dezavantajları kısaca şunlardır:

  • Over Ledger sayesinde DLT ağları arasında iletişim sağlanması blockchainler arasında etkileşim kurulması sağlanmaktadır. 
  • Geliştiricilerin müşterileri için merkeziyetsiz çoklu zincir uygulamaları oluşturmasına imkan tanımaktadır. 
  • QNT fiyatı ise riskli piyasa hareketleri nedeniyle yatırımcısı için bir dezavantaj oluşturabilmektedir.  

  Quant (QNT) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Quant (QNT) al – sat işlemleri için günümüzde birçok farklı kripto para ve dijital varlık borsası kullanılabilmektedir. Birçok borsada mevcut QNT için farklı çiftler kullanılarak işlem yapılabilmektedir. QNT listeleyen borsalar şunlardır:

  • Binance 
  • Coinbase Exchange
  • KuCoin
  • Gate.io 
  • Bybit
  • Bilaxy
  • Bittrex
  • Bithumb Global 

  Quant (QNT) Coin Piyasa Bilgileri

  Piyasa verilerine göre QNT token arzı maksimum 14 milyon 612 bin 493 olarak belirlenmiştir. Toplam ve maksimum arzı eşit olan QNT, dolaşımda ise büyük bölümün yer verilmiştir. ICO etkinliği sırasında toplamda 9,9 milyon QNT satışı yapılmıştır. Projenin devamlılığını sağlamak için şirket rezervine ise 2.6 milyon QNT token ayrılmıştır. Buna ek olarak 1.3 milyon QNT token, şirketin kurucularına tahsis edildi. Şirket danışmanlarına ise toplamda 651 bin QNT verildiği aktarılmıştır. Dolaşımda 10 milyonun üzerinde QNT bulunmaktadır. Bu tokenlar kilidi açılmış durumda olduğu için satılabilir veya takas edilebilir durumdadır.  

  Quant (QNT) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Quant (QNT) satın almak için güvenilir borsaları tercih etmeniz gerekecektir. QNT satın almak için şu adımları izlemeniz mümkündür:

  • 1. Adım: QNT listeleyen Binance, KuCoin gibi borsalarında uygulamalarını indirim.
  • 2. Adım: Hesap oluşturma işlemleri için kimlik doğrulama adımlarını tamamlayın.
  • 3. Adım: Onaylana hesaba yeterli miktarda bakiye aktarın. 
  • 4. Adım: BTC, ETH gibi kripto para birimleri, USDT gibi stablecoinler veya fiyat para birimleri ile (USD, EUR) satın alma işlemi yapın. 
  • 5. Adım: Güvenli cüzdanlarda ve borsa hesaplarında saklayın.  

  Özet Olarak

  Quant (QNT) Coin, genel hatları ile yatırımcıların piyasada dikkatini çekerken, proje küresel düzeyde blok zincir teknolojisine ilişkin önemli sorunların çözülmesiyle de ilgi görmektedir. Projenin gelecek vaatleri ve şu an için sağladığı kolaylıklar dikkat çekmektedir. Genel hatları ile umut vaat eden ve beklentileri hem geliştiriciler hem de piyasalar açısında karşılayan Quant (QNT), risk faktörüne de sahiptir. Bu risklerden etkilenmemek için doğru pozisyonda işlem yapılması gerekmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle