Ripple CEO’sundan net soru! “Yasalar açık ve net mi?”

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple’a yönelik açtığı dava ile hala başı dertte olan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Senato Bankacılık Komitesi toplantısında SEC Başkanı Gary Gensler’i hedef aldı. Garlinghouse, konuşmasında menkul kıymet kanunlarının açık ve net olup olmadıklarını sordu.

  ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), Aralık 2020’de Ripple’a, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a ve Ripple kurucu ortağı Chris Larsen’a 1,3 milyar dolarlık dava açtı. Dava açıldığında SEC’nin başında Jay Clayton vardı. Ardından istifa eden Clayton’ın yerine dava sürecinde Gary Gensler getirildi. Gensler’in, kripto paralara karşı daha ılımlı bir tutum sergilemesi bekleniyordu ancak Gensler, Ripple davasının üzerine gitmeye devam ederken, kripto paralara karşı da SEC’nin mesafeli tavrını korudu.

  Cumhuriyetçilerin ve Ripple CEO’sunun Hedefinde Gensler Var

  Senato Bankacılık Komitesi toplantısında söz alan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, eleştirileri oklarını SEC Başkanı Gary Gensler’e ve SEC politikalarına yöneltti. Toplantıda gelen soruları da yanıtlayan Garlinghouse, özellikle cumhuriyetçilerin yoğun şekilde eleştirdiği Gary Gensler’e tepki gösterdi. Ünlü CEO, kripto para endüstrisine olumsuz bakan Gensler’e “Menkul kıymet yasaları açık ve net mi? Bir karar ver…” diyerek seslendi. Gary Gensler’in, başta ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase olmak üzere, kripto sektörüne olumsuz baktığı biliniyor.

  Brad Garlinhouse’dan Köşeye Sıkıştıracak Bir Soru Geldi

  SEC ile davalık olan Brad Garlinghouse, menkul kıymetler konusunda Gensler’e tepkisini açıkça gösterdi. SEC, Ripple’a açtığı davada XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia etmişti. Garlinghouse, söz konusu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Başkan Gensler bugünkü ifadesinde, bir kez daha menkul kıymet yasalarının açık ve kripto para piyasası için anlaşılabilir olduğuna dair söylemlerde bulundu. Daha sonra da Kongre’nin daha açık yasalar oluşturması gerektiğini söyledi. Peki hangisi doğru? Haklının sesi olduğu için Senatör Pat Toomey’ye teşekkür ederim.”

  Senatör Kennedy, Gensler’e Sordu: “Siz Onların Babası Mısınız?”

  Toplantında, cumhuriyetçi bir grup da demokratların başkanı olarak görülen Gensler’e tepkiler göstermeye devam etti. Louisiana eyaletinden cumhuriyetçi Senatör John Kennedy, Gary Gensler’e şu soruyu yöneltti:

  SEC Başkanı olarak, neden kendi kültürel ve kişisel fikirlerinizi regüle ettiğiniz şirket ve kişilere empoze ediyorsunuz? Siz onların babası mısınız?

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle