Ripple CEO’su: “Kendi evimizde sırtımızdan vurulduk”

  Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Fox Business’a konuştu. Ünlü CEO yaptığı açıklamalarında, kendi evlerinde sırtlarından vurulduklarını dile getirdi. Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava hakkında sert konuştu.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’a, şirket CEO’su Brad Garlinghouse’a ve kurucu ortaklarından Chris Larsen’a 22 Aralık 2020’de dava açtı. SEC, davada XRP’nin menkul kıymet olduğunu öne sürdü ve 2012’den sonra yapılmış olan XRP satışlarının yasadışı olduğunu iddia etti. SEC tarafından açılan dava ile Ripple büyük sarsıntı yaşadı, XRP fiyatı dip noktalarını gördü. Dava sürecinde Ripple birçok ortağını kaybederken, süreç içinde XRP fiyatı ise toparlanmayı başardı.

  Ripple, SEC’nin 9 Yıllık Sessizliğini Sorguluyor

  Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, dava hakkında geçtiğimiz dönemlerde de birçok kez fikirlerini dile getirmişti. Ancak davada duruşmalar görüldükçe yeni iddialar ve gelişmeler de gün yüzüne çıkıyor. Yeni gelişmeler ile birlikte ortaya atılan tartışma konularında da güncellemeler yapılabiliyor. Brad Garlinghouse, bu kez açıklamalarını Fox Business’a karşı dile getirdi. Ünlü CEO, daha önce yapmış olduğu açıklamalarının aksine bu kez sert ifadeler ile dikkat çekti.

  SEC, XRP’nin bir menkul kıymet varlığı olduğunu iddia ediyor. Ripple ise böyle bir durumda, SEC’nin neden 9 yıl boyunca bu konu hakkında sessiz kaldığını sorguluyor. Ayrıca Ripple, XRP’nin sadece ABD’de bu ithamla karşılaştığını da belirtiyor. Garlinghouse da açıklamalarında buradan yola çıkarak sözlerini dile getirdi.

  Brad Garlinghouse’un Açıklamaları

  Brad Garlinghouse’un yer verdiği ifadeler şöyle:

  “Kripto para sektöründe kesinlik elde etmek artık hiç olmadığı kadar önemli. ABD’deki yenilik, aslında bazı durumlarda engellerle karşılaştı ve bunun şu an bekleme sürecinde olduğu söylenebilir. ABD’deki kripto paralar hakkında yenilik ve kesinlik istiyoruz. Buna, büyüme için ihtiyacımız var. Kesinlik olmadan ise inovasyon, bu konuda kesinlik kazanan piyasalara geçiyor.”

  Ünlü CEO açıklamalarında XRP’yi menkul kıymet olmak ile itham eden tek ülkenin ABD olduğunu ifade etti. Japonya, İsviçre, İngiltere ve Singapur gibi ülkelerde XRP’nin menkul kıymet olarak görülmediğini belirten ünlü CEO, “Kendi evimizde sırtımızdan vurulduk” dedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle