BTC fiyatı 2021 sonunda ne kadar olur?

  Bitcoin (BTC) fiyatı kademeli yükselişini sürdürürken yatırımcılar 2021 yılı sonunda görülebilecek seviyeleri merak ediyor. Popüler analist BTC fiyatındaki yıl sonu tahminin açıkladı…

  Lider kripto para birimi Bitcoin, yaklaşık 1 yıl içinde yüzde bin 500 oranındaki yükselişi ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Pandemi öncesinde 3 bin 700 dolarlık fiyat seviyelerine kadar düştükten sonra hızlı yükselişe başlayan Bitcoin, yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Bitcoin fiyatındaki bu performans ile bütün geleneksel varlıkların kazançlarını gölgede bıraktığı dikkatlerden kaçmadı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  2020 yılı Mart ayından sonraki ilk birkaç ayda altının yükselen performansının gerisinde kalan Bitcoin’in yıl sonuna doğru atağa geçtiği görülüyor. Bu dönemde son 9 ayın en düşük rakamlarını gören altın fiyatlarına zıt bir şekilde Bitcoin fiyatında da tüm zamanların rekorları üst üste geldi. 

  Bitcoin’in Yükselişi Devam Edecek Mi?

  Kripto para dünyasının önde gelen analistleri, BTC fiyatındaki bu yükseliş ivmesinin sonuna gelinmediğini ve yıl boyunca bu yükselişin devam edeceğini söylüyor. Popüler kripto para uzmanı Lark Davis, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı Bitcoin yıl sonu fiyat tahmini ile dikkatleri çekti. Davis, lider kripto para biriminin 2021 yılı sonunda 200 bin dolarlık fiyat seviyelerini görebileceğini kaydetti.

  Kripto para topluluğu tarafından yakından takip edilen analistlerden olan Lark Davis, bu tahminini destekleyebilecek grafikleri de paylaştı. Analiste göre güncel verilere bakıldığında her şeyin planlandığı gibi gittiği görülüyor. Bitcoin fiyatındaki yeni boğa piyasasının BTC fiyatını 200 bin dolara kadar taşıyabileceğini söyledi.

  Bitcoin Analistlerinden Görüş Birliği

  Lider kripto para biriminin güncel verilerine bakıldığında şimdiden parabolik yükselişe başladığını belirten Davis’in bu açıklamaları kripto para basınında geniş yankı buldu. Topluluk son dönemde Bitcoin analistlerinin yükseliş konusunda fikir birliğine vardıklarını görüyor. 

  Bitcoin kahini olarak da bilinen Peter Brandt, Bitcoin piyasasında parabolik yükselişin başladığını duyurmuştu. Ancak Brandt 2021 yılı sonundaki Bitcoin fiyatı tahminini 240 bin dolar olarak yaptı. Daha önce iki parabolik yükseliş noktasını başarılı şekilde bilen Brandt’in bu görüşleri pek çok analistten de onay aldı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle