Kriptopara

3 Uzmandan Prometeus (PROM) Geleceği ve 3 Fiyat Tahmini

  Kripto piyasaların yeni gözdesi PROM, yatırımcıların ve uzmanların radarına girmeyi başaran yeni varlıklar arasında dikkat çekiyor. Bir süredir farklı hareketi ve proje vizyonu ile dikkatleri üzerine çeken Prometeus (PROM), uzmanların da bu hareket sonrasında yeniden değerlendirmeleri ile öne çıktı. Prometeus (PROM) yatırımı düşünenlerin, yakaladığı bu ivmeden olumsuz etkilenmemeleri için uzmanların genel yorumları ve hedeflerini sizler için bir araya getirdik. 

  Prometeus (PROM) Coin Geleceği

  Prometeus Network, sunduğu yenilikçi birçok çözüm önerisi sayesinde son dönemde öne çıkan projeler arasında yerini almayı başarmıştır. Projenin yol haritasına ve vizyonuna bakıldığında ise gelecek vaat ettiği aşikardır. Önemli bir sorun olan veri komisyonculuğunda gerçek dünya sorunlarını çözmek için tasarlanmış ve güvenli olduğu kadar merkezi olmayan bir ekosistem de sunmaktadır. Prometeus Network’ün gelecek vizyonu ve yol haritasına dair beklentiler ise şöyle özetlenebilir:

  • 2022 yılı itibariyle başlayan ve sonraki yıllarda daha da önem kazanması beklenen herkes için güvenli ve özel veri alışverişi ile ifade özgürlüğü açısında devrim niteliğinde bir projedir. 
  • Veriler üzerinden token kazanma imkanı sunması ile gelecek 10 yıllık süreçte değişecek finans ve yatırım dünyasında önemli bir konuma ulaşabilir. 
  • KYC doğrulamaya gerek kalmadan akıllı sözleşmeler ile işlem yapma olanağı sunarak umut vaat eden projeler arasında yerini almıştır. 

  Prometeus (PROM) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  PROM geleceğine dair grafik analizlerinde pekte iç açıcı bir görünümden söz etmek mümkün değildir. Hacimsiz ve aşırı volatil olmasından kaynaklanan bu sorunun aşılması için bir süre daha takip listelerinde kalması gerektiği tahmin edilmektedir. Mevcut formasyonda bir üstündeki bölge hedef görünümü ile dikkat çekiyor. Ancak piyasalarda başta Bitcoin olmak üzere birçok belirsizlik unsurunun 2022 yılının ilk yarısında görülmeye başlaması ile risk faktörü de bir hayli yükselmiştir.  

  Prometeus (PROM) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Prometeus, verilerden para kazanmak için merkezi olmayan bir çerçeve olarak tanımlanmaktadır. Daha geniş bir ifadeyle, kullanıcıların veriler üzerinden token kazanma imkanı sağladıkları bir platformdur. STOA adı verilen kendi ağı ile işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayan, herkes için güvenli, özel veri alışverişi ve ifade özgürlüğüne sahip bir ağ sunmaktadır. Blok zincir teknolojisini kullanarak insanlara ait veri pazarlarını besleyen en güvenli merkezi olmayan protokol olarak çalışmaktadır. PROM ise platformun yerel belirteci olarak işlemlerin gerçekleşmesini sağlayan bir tokendir. 

  Prometeus (PROM) Kullanım Alanları Nelerdir?

  Prometeus Network ağında birçok farklı alanda tokenlar ile kullanıcıların yararlanması sağlanır. PROM sahipleri ise Prometeus ağında yer alan blok zincir gezegeni adlı uygulama ile blok zincirin farklı bölümlerine tek alan üzerinden bağlanmak için kullanabilirler. Ayrıca PROM ile sınır ötesinde cüzdanlar arası ve takas işlemlerini dakikalar içinde düşük komisyon ücreti ile gerçekleştirmek için PROM’a ihtiyaç duymaktadır. Kullanım alanları bu yönüyle son derece geniş bir çerçevede değerlendirilebilir. 

  PROM Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 PROM fiyatı %prometeus+try% TL. Döviz cinsinden ise %prometeus+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Promoteus Coin fiyatı 24 saatte %prometeus+yuzde%.

  PROM fiyatı 2021 Nisan ayında 106,12 USD seviyesi ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin ardından umut vaat etmiştir. Ancak ulaştığı bu seviyenin ardından kısa bir süre sonrası 5 USD’nin altında kadar sarkarak ciddi bir riske sahip olduğunu göstermiştir. Volatilite açısından riskli görülen ve düşük hacim nedeniyle yatırımcısının kısa vadede beklentilerini tam anlamı ile karşılamamaktadır. PROM fiyatında görülen bu sert hareketler nedeniyle yatırımcısının piyasalarda işlem yapmadan önce tedbirli olması ve tüm yatırımını tek bir ürün ile riske atmaması tavsiye edilmektedir. 

  Prometeus (PROM) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Prometeus Network’ün gelecek dönemde sahip olduğu vizyonu ve mevcut konumda destekçileri sayesinde beklentiler olumludur. PROM piyasa hareketleri ile her ne kadar risk taşısa da projeden beklentiler dikkat çekmektedir. 2022 yılının sonu itibariyle başlaması beklenen ve önümüzdeki 5 – 10 yıllık projeksiyonda devam edecek pozitif eğilim, uzun vade yatırımcısını memnun edebilme potansiyeli taşımaktadır. Fakat risk unsuru ciddi kayıpların da habercisidir. 

  Prometeus (PROM) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  ERC – 20 cüzdanları aracılığıyla kullanıcıların tanımlanması sağlanmaktadır. Yakın gelecekte ise başka blok zincir desteği eklenmesini düşündükleri ifade edilmiştir. Güvenilir olmasını sağlayan temel unsurlar arasında ayrıca ağın açık kaynaklı ve halka açık olmasıdır. Kimse ağa sahip değildir. Bu yönüyle beklentileri birçok yönden karşılamaktadır. 

  Prometeus (PROM) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Prometeus (PROM) özel birçok detayı ile rakiplerinden bir hayli ayrılmaktadır. Genel hatları ile projenin mevcut görünümde sunduğu yenilikler dikkat çekicidir. Benzersiz olmasını sağlayan temel unsurlardan bazıları ise şöyle özetlenebilir:

  • Prometeus Network, inşalara ait veri pazarlarını besler ve verilerle etkileşim kurmanın, ondan kâr etmenin yeni yollarını sunmaktadır. 
  • Sınır ve yetki alanının ötesinde çalışmak için eşler arası yaklaşım tercih edilmiştir. 
  • Blok zincir alt yapısı sayesinde herhangi bir sansür olmadan dünya genelinde ve ücretsiz iletişim kurmak için tasarlanmış yapıdadır. 
  • Veriler güvenli ve merkezi olmayan bir şekilde alınıp satılmasına izin vermektedir.  

  Prometeus (PROM) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Prometeus (PROM) avantajları:

  • Açık kaynaklı, halka açık, katılmak ve kullanmak ücretsizdir. 
  • Akıllı sözleşmelere dayalı iş mantığı ile şeffaftır. 
  • KYC veya başka kişisel kimlik gerekmez.

  Prometeus (PROM) dezavantajları:

  • PROM piyasalarda hacimsiz ve volatil görülmektedir. 
  • Hedeflerini yakalamakta orta vadede sorun yaşayabilir.  

  Prometeus (PROM) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Prometeus (PROM) büyük birçok kripto para borsasında mevcuttur. Yatırımcıların bu borsaları tercih ederek güvenli işlem gerçekleştirmeleri mümkündür. PROM al – sat işlemleri için yerli ve yabancı yatırımcıların tercih edebilecekleri popüler borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance
  • DigiFinex
  • FTX
  • KuCoin
  • Gate.io 

  Prometeus (PROM) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Prometeus Network (PROM) hakkında analistlerin fiyat tahminleri dikkat çekmektedir. Birçok uzmanın uzun vade için benzer düzlemde görüş bildirmesi PROM’un öne çıkmasını sağlamıştır. Analistlerin bu tahminleri gene fikir sahibi olmak için önemlidir. Ancak yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Alanında uzman 3 analisttin gelecek dönem fiyat tahminleri ise kısaca şöyledir:

  • Gov Capital platformunda PROM fiyatının 1 yıllık değişiminin 33,03 seviyelerinde olması beklendiğine yer verilmektedir. %570’e varan bir tahmin bu kapsamda öne çıkmaktadır. 
  • Wallet Investor ise 1 yıllık yatırım için yüksek riskli olarak değerlendirmiştir. Teknik analizlere göre söz konusu zaman dilimi için 0,322 USD seviyesi hedef olarak belirlenmiştir. Uzun vade beklentisi ise nispeten daha olumlu yönde seyretmektedir. 
  • Price Prediction uzmanları ise 2022 sonu için ortalama fiyat beklentisini 3,81 USD seviyesinde tutmuştur. 2023, 2024, 2025 yılları için sırasıyla fiyat hedefi ise 5,64 - 8,43 - 12,13 USD olarak tahmin edilmektedir. 

  Özetle 

  Yazımızda, uzmanların Prometeus (PROM) Coin geleceğine ilişkin fiyat tahminlerine ve yorumlarına değindik. Prometeus (PROM) projesi, genel hatları ile gelecek vaat eden ve veriler üzerinden kazanç elde edilmesini destekleyen bir ağ olarak değerlendirilmiştir. Sansüre karşı direnci, topluluk odaklı oluşu ve proje vizyonu dikkat çekmektedir. PROM her ne kadar piyasalarda iyi bir çıkış yakalasa bile genel belirsizlikler ve riskler risk faktörünü de ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle temkinli olunması gerekmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle