Kripto Para

Elon Musk DOGE fiyatını pompalamaya devam ediyor

  Kripto para piyasasında son dönemde Dogecoin (DOGE) fiyatında yaşanan sıra dışı yükseliş konuşuluyor. Yeniden gündem olan DOGE yükselişinin arkasındaki isim yine ünlü milyarder Elon Musk oldu…

  Altcoin piyasasının popüler projelerinden Dogecoin (DOGE) fiyatı yükselişini sürdürüyor. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, popüler kripto para biriminin en büyük destekçisi olarak görülüyor. Ünlü milyarderin kripto para piyasasına girerken ilk tercihi olan DOGE zaman zaman hızlı yükselişleri ile piyasaya damgasını vuruyor. 

  Dogecoin fiyatı, Elon Musk’ın attığı tweetler ile hızlı yükselerek yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Son olarak DOGE fiyatının rekor seviyede gerçekleştirdiği rallinin arkasında yine ünlü milyarder yer aldı. Kişisel Twitter hesabından Dogecoin hakkında paylaşımlar yapan Elon Musk, kendi şirketi Neuralink tarafından beynine çip yerleştirilmiş bir maymunun oyun oynadığı görüntüleri paylaştı. 

  “Ayda Havlayan Doge”

  Şifreli emoji tweetleri paylaşan ünlü milyarderin her hareketi, kripto para yatırımcıları tarafından da yakından takip ediliyor. Elon Musk son olarak İspanyol sanatçı ve heykeltıraş Juan Miro’nun en sevdiği kripto para birimine atıfta bulunarak kelime oyunu yaptığı paylaşım gündeme geldi. Sanatçının eserine atıfta bulunarak “Ayda Köpek Havlaması” yerine “Ayda Havlayan Doge” adını verdiği bir resmi tweet attı.

  Kripto para topluluğunun beklediği bu şifreli paylaşımların ardından DOGE fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Hızlı bir yükseliş yaşayan popüler kripto para birimi haftanın en çok kazandıran altcoin projeleri listesinde yer alarak yatırımcılarını da sevindirdi. 

  En Çok Kazandıran Altcoinlerden Oldu

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken Dogecoin son günlerdeki yükselişi ile haftanın en çok kazandıran altcoin projelerinden olmayı başardı. Öte yandan geçtiğimiz dönemde Andrei Badoui isimli bir yatırımcı, Elon Musk’ın her tweet atışında otomatik olarak Bitcoin satın alan bot tasarlamıştı

  Kripto para dünyası, ünlü milyarderin sosyal medyada yaptığı paylaşımları yakından takip ediyor. Yatırımcılar Dogecoin paylaşımında da harekete geçerek popüler kripto para biriminin fiyatının yükselmesine destek oldu.

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle