Kriptopara

2022 NKN Coin Geleceği, 3 Uzmandan NKN Fiyat Tahmini 

  Blok zincir teknolojilerinin geleceğin internet dünyasını inşa etmelerinin ardından NKN gibi özel projelere talep artmıştır. Birçok kripto para yatırımcısı ve analistin de yakından ilgilendiği NKN, gelecek beklentileriyle de öne çıkmaktadır. NKN geleceği, uzun vadede hedef fiyatı, NKN proje detayları ve uzmanların NKN hakkında görüşlerini sizler için bir araya getirdik.

  NKN Coin Geleceği

  NKN, internet bağlantısı ve ağ bant genişliğinin paylaşılarak geliştirilen bir blok zincir projesidir. Merkeziyetsiz internet için bir altyapı olmasıyla geleceğin internet ağının inşa edilmesine katkı sunmaktadır.

  Günümüzde kullanılan mevcut internetin ciddi sorunlara sahip olduğunu ifade eden ve bu alanda çözüm geliştiren NKN, sansür ve ağ tarafsızlığının bozulması gibi, spektrum ve bant genişliği verimli kullanılamaz bir hale gelmiştir. Bu tür sorunların 2022 yılı ve sonraki dönemde de artarak devam etmesine yönelik çözümler üretmektedir. NKN Coin geleceğine dair beklentiler ve sunacağı çözümler ise şöyledir:

  • Gelecek için asıl hedefi, blok zinciri teknoloji ve hücresel otomata dayalı son teknoloji ağ topolojisi ile merkezi olmayan bir çözüm sağlayarak tüm bu sorunları çözmektir. 
  • 2022 yılı belirsizlikleri nedeniyle NKN negatif etkilense de 2023 – 2024 dönemleri sonrasında uzun vade için hedeflerini gerçekleştirmesi beklenmektedir. 
  • Merkeziyetsiz bir internet yaratma hedefiyle gelecekte en çok ihtiyaç duyulan projelerden biri olması beklenmektedir.  

  NKN Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  NKN grafik görünümü, düşen trendi kırmasının ardından yeni bir beklenti yaratmıştır. NKN/USDT için görünen bu hareket sonrasında düşen trendin üzerinde yer alması, nihai hedefler yakalanması için zemin oluşturmuştur. İstenmeyen düşüşler ile risk teşkil etse de hafif risk ile denemelerin yapılabileceği görüşü hakimdir. Alım potansiyeli sunması ile düşüşler de değerlendirilebilir. 

  NKN dahil diğer tüm kripto para yatırımlarında da tüm birikimin tek bir unsura yatırılmaması gerekmektedir. Riski bölerek ve olası kayıplardan en az etkilenecek şekilde işlem yapmak doru bir yatırım olacaktır.  

  New Kind of Network (NKN) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  New Kind of Network, kendi ağının bant genişliği ile interneti kullanıcılara sunmayı başaran bir blok zincir projesidir. Ocak 2018’de kurulan ve Proof of Relay (PoR) madencilik sistemini benimseyen platform, kendi blok zinciri olan NKN üzerinde inşa edilmiştir. Ağ bant genişliği ve internet bağlantısını paylaşmak için halka açık blok zinciri tabanlı eler arası ağlar için geliştirilmiş açık kaynaklı bir protokol olarak çalışmaktadır. 

  Fikir birliği algoritması kapsamında, basit bir yerel çoğunluk kuralının az sayıda yinelemede sistem düzeyinde yakınsamaya yol açabileceği, Hücresel Otomata, yeni bir bilim türüne ve Ising modeline dayanmaktadır. 

  NKN Kullanım Alanları Nelerdir?

  NKN, doğrudan eşler arası iletişimi sağlamak için genel anahtarlara dayalı genel adresleme şeması kullanmaktadır. İnternet bağlantısı ve bant genişliği paylaşmak için halka açık bir blok zincir tabanlı, eşler arası ağlar için açık kaynaklı bir protokol olarak kullanılmaktadır. Platformunda para birimi olan NKN ise burada yapılacak birçok farklı işlem için kullanılan bir dijital varlıktır. 

  Katılımcıların ağ kaynaklarını paylaşması, veri aktarımı ve madencilik ödüllerinin kazanılmasını teşvik etmek için NKN kullanılabilir. Buna ek olarak içerik teslimatı, oyun akışı ve diğer nConnect hizmetlerinde ödemelerin yapılması için de kullanılmaktadır.  

  NKN Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  An itibari ile 1 NKN fiyatı %nkn+try% TL. Döviz cinsinden ise %nkn+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, NKN 24 saatte %nkn+yuzde%.

  NKN fiyatının ulaştığı 1,48 USD seviyesi, Nisan 2021’de yaşanan zirve ile tüm zamanların en yüksek seviyesini oluşturmuştur. Bu tarihten sonra yukarı yönlü beklentileri azalan NKN, 2022 yılında görülen belirsizliklerden de negatif etkilenmiştir. Fiyatında oynaklığın artmasının ardından yeni destek ve direnç noktasına göre yatırımcıların işlem gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 

  NKN Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  New Kind of Netwrok (NKN), merkeziyetsiz internet ağı için hedeflediklerine ulaşması halinde çok daha iyi bir konuma gelecektir. Piyasaların genel beklentisi ise şu an genel görünümde takip edilen risklerin ortadan kalkması ile daha başarılı bir yapıya ulaşması yönündedir. Proje hedeflerinin orta ve uzun vadede gerçekleştirilmesi halinde NKN fiyatında bu olumlu gelişmelerin etkisinin görülmesi hedeflenmektedir.  

  New Kind of Network (NKN) Coin Projesi Güvenilir Mi, Alınır Mı?

  NKN, merkezi sunucular olmadan direkt eşler arası iletişimi sağlamak için genel anahtara dayalı bir adresleme şeması kullanmaktadır. Teknik açıdan güvenli olmasını da sağlayan bu sistemin dışında, paketlerin yönlendirilmesi, her NKN adresini Chord DHT halkasına rastgele ve doğrulanabilir bir konuma eşleyen, Akar Dağıtılmış Karma Tablosuna (DHT) sahiptir. Bu tür detayları ile teknik olarak güven vermektedir. 

  NKN coin ise temelde ağdaki hizmetler için bir teşvik ve ödeme sistemi olarak hareket eden ERC – 20 tokenıdır. AR/VR, loT, uç bilgi işlem, gerçek zamanlı 3D oyun ve daha uygulama türünü de destekleyerek herkes için uygun ortamı sağlamaktadır. 

  New Kind of Netwrok (NKN) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  NKN projesinin benzersiz olmasını sağlayan temel özelliklerden bazıları şunlardır:

  • Yeni genel blok zincir tarafından desteklenen, eşler arası ağ bağlantı protokolü ve ekosistemi türüdür. 
  • Ekonomik teşvikler kullanarak internet kullanıcılarını ağ bağlantılarını paylaşmaları ve kullanılmayan bant genişliğini kullanmaya motive edilmesi sağlanmaktadır. 
  •  Yüksek kullanılabilirlik ve ademi merkeziyetçilik benimsenmiştir. 
  • Düğümler ve istemciler, farklı rotaların toplu hızını kullanabilmektedir. Ağa daha fazla NKN düğümü eklemek ağ için verimi yatay olarak ölçeklemektedir. 

  NKN Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  New Kind of Network (NKN) avantajları:

  • Sıfır sunucu ile %100 güvenli ve %0 kesinti süresine sahiptir. 
  • Güvenilir veri işlemleri ve her yerde iletişim sağlar.
  • Düşük gecikme süresi.
  • Hızlı ve kolay veri iletimi sağlar. 

  New Kind of Network (NKN) dezavantajları:

  • NKN fiyatında oynaklık yüksektir. 
  • Rakiplerinin zaman içinde gerisinde kalabilir.  

  NKN Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  NKN listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance 
  • Coinbase Exchange 
  • KuCoin 
  • Huobi Global 

  NKN Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  NKN hakkında uzmanların 2022 ve sonrası için fiyat hedefleri revize edilmiştir. Uzmanların bu tahminleri yatırım tavsiyesi içermese de genel fikir vermesi için önemlidir. 3 uzmanın NKN hakkında fiyat beklentileri ve gelecek hedefleri ise kısaca şöyledir:

  • Crypto NewsZ uzmanlarına göre NKN fiyat tahmin modeline göre minimum 0,35 USD olacağına işaret edilmiştir. Maksimum beklenti ise 0,53 dolar olarak öne çıkmaktadır. 2024 yılında ise ortalama beklenti 0,46 USD seviyesindedir. 
  • Price Prediction analistleri ise 2022 yılından 0,11 USD seviyesini beklemektedir. 3 yıl sonunda ise 2025 yılı için beklenti 0,32 USD olmuştur. 
  • Trading Beasts uzmanları ise beklentisini ise 2022 sonu için 0,15 USD olarak belirlemiştir. 2025 yılı görünümünde ise 0,22 USD seviyesi dikkat çekmektedir. 

  Sonuç

  NKN, geleceğin merkeziyetsiz internet çözümleri için önemli bir projedir. Fiyatı uzun vadede pozitif eğilim gösterse de riskleri yüksektir. Projenin belirlenen hedeflerini gerçekleştirmesi piyasa başarısını da etkileyecektir. Birçok yönden New Kind of Netwrok (NKN) projesi beklentileri karşılayan bir yapıdadır. Yatırım için bir süre daha yakından takip edilmesi ve güncel verilere göre işlem yapılması önerilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle