Kripto Para

Coinbase Fortune 500 En Büyük ABD Şirketleri listesinde!

  Kripto para piyasalarında Bitcoin ve Etheruem öncülüğünde gerilerken ABD merkezli Coinbase, Fortune 500 listesine girme başarısı gösterdi! 2021 yılında 7,8 milyar doları aşan geliri ile 437. sıradan Fortune 500 listesine giriş yamayı başardı. ABD GSYH’ının üçte ikisini oluşturan başarı ise devam eden kripto çöküşü nedeniyle beklenen ilgiyi görmedi.

  Kripto piyasalarında sert geri çekilme devam ederken ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, ABD’nin en büyük 437. şirketi olmayı başardı! ABD’nin en büyük 500 şirketinin yer aldığı ve Amazon, Wallmart ve Apple gibi devlerin de boy gösterdiği Fortune 500 listesinin artık kripto piyasasından bir üyesi var!

  7.8 Milyar Doları Aşan Gelir Şirketi Üst Lige Taşıdı

  Coinbase, kripto para borsaları arasında yüksek rekabete karşı yakaladığı büyüme ivmesi ile gelirlerini artırmayı sürdürüyor. Şirket geride bıraktığımız 2021 yılının mali tablosunda 7,8 milyar doları aşan gelir elde ederek, dünya devlerinin yer aldığı listeye 437. sıradan giriş yaptı. Elde edilen bu başarıda ise COVID kaynaklı artan kripto para ilgisinin bulunduğu yorumu yapılıyor.

  “Pandemi Kazananından Biri”

  Coinbase’in gösterdiği başarıyı değerlendiren Fortune Genel Yayın Yönetmeni Alyson Shontell, gösterilen bu başarıyı Covid-19 pandemisine bağladı! Shontell Coinbase’i, “Covid’in tuhaf koşulları altında gelişen ve ardından gelişen birçok pandemi kazanından biri” olarak değerlendirdi. Fortune 500’e giriş yapan Coinbase ise Hindistan pazarında başladığı büyüme ivmesi ile listede kalıcılık yakalamak için daha fazla kullanıcıya ulaşma çalışmalarını sürdürüyor.

  Çöküşe Rağmen Kripto Benimsenmesi Artıyor!

  Kripto para borsalarının sponsorlukları, farklı ülke pazarlarında büyüme çalışmaları, artan yatırımlar ve kurumsal müşterilerine dijital varlık opsiyonu sunmaya hazırlanan dev bankalar sektörü ayakta tutmaya yetmiyor! Japon Nomura Bank gibi dev bankalar kripto para birimlerine yatırım yolunu açmaya hazırlanırken, Balenciaga gibi moda devleri Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ödeme kabul etmeye hazırlanıyor.

  Kripto para piyasası ise CoinMarketCap verilerine göre 1,26 trilyon dolara gerilerken, Terra’nın Lunası halen düştüğü yerden çok uzakta seyrediyor. Bir yandan kanun yapıcılar düzenleme adımları atarken ünlü markaların kripto para birimlerine artan ilgisi ise bu düşüşün kazananının kim olacağı sorusuna duyulan merakı artırmaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle