Kalemder

Ocak ayının en popüler kripto para birimleri belli oldu

  Kripto para sektörü için oldukça hareketli ve bir o kadar da kazançlı geçen ocak ayının verileri toplandı. Bitcoin ve Ethereum kripto para birimlerinin rekor kırdığı ocak ayının en popüler coinleri belirlendi…

  2021 yılının kripto para sektörü için rekorlar kırarak gelmesiyle birlikte ocak ayının piyasadaki önemi de dikkat çekti. Bu ay içinde Bitcoin (BTC) fiyatı 41 bin doları aşarak yeni bir rekora imza attı. Aynı ay içinde bir süre sonra lider kripto paranın ardından Ethereum (ETH) fiyatında da rekor seviyeler konuşulmaya başlandı.

  Ethereum fiyatının bin 400 dolar seviyesinin üzerine çıktığı ocak ayında farklı gelişmeler de yaşandı. GameStop hisselerinde yaşanan “pump” etkisinin ardından Dogecoin (DOGE) fiyatındaki büyük sıçrama olması da yakından takip edildi. Analistler, kripto para piyasalarındaki gelişmelerle birlikte sosyal medyada en çok konuşulan kripto para birimlerini ortaya çıkardı.

  En Popüler Kripto Para Birimleri Açıklandı

  Kripto para sektörünün önde gelen şirketlerinden ICO Analytics, ocak ayında Twitter başta olmak üzere sosyal medyada en çok konuşulan kripto para birimlerini sıraladı. Listenin başında Bitcoin yer alırken DOGE, DOT, ADA, FTM gibi altcoinler sıralamada yükselmeleriyle dikkatleri çekti.

  Ocak ayında %13 oranına sahip olan Bitcoin, Twitter’ın en çok konuşulan kripto parası olmayı sürdürüyor. Lider kripto para biriminin arkasından %11.2 oranında Ethereum (ETH) geliyor. Dogecoin (DOGE), popülerlik sırasında 25 basamak birden yükselerek %8.7 oranıyla üçüncü sırayı almayı başardı. Sıralamada bir basamak gerileyen Ripple (XRP), %4.8 oranıyla dördüncülük konumunda yer alıyor.

  Kripto Paraların Popülerlik Listesi

  Chainlink (LINK), %4,8 oranına sahip olup sadece 1 basamak gerileyerek beşinci oldu. Son verilere göre %3,5 oranındaki Polkadot (DOT), 8 sıra yükselerek altıncı sıraya çıktı. Listenin yedinci sırasında 2.8 oranıyla Cardano (ADA) yer alıyor. 

  Sekizinci basamakta bulunan Stellar (XLM) kripto para biriminin popülerlik oranı %2 olarak belirlendi. Dokuz sıra birden yükselen NANO (NANO), %1,7 ile dokuzuncu sırayı aldı. Son olarak onuncu sıradaki yerini koruyan Litecoin (LTC), %1.6 oran aldı.   Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle