Piyasalarda korku hakim! BTC boğaları kazanacak mı?

  Kripto para piyasasının geneline yayılan korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) hissi, Bitcoin fiyatını olumsuz etkiliyor. Lider kripto para birimi son dönemde toparlanma belirtileri gösterirken gelen kötü haberler ile düşüş hareketine devam ediyor…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) başta olmak üzere pek çok altcoin fiyatında da düşüş hareketleri hız kazandı. Korku, Belirsizlik ve Şüphe (Fear, Uncertainty and Doubt – FUD) tohumlarının piyasa üzerinde etkili olmaya başlaması, kripto para piyasasının toplam değerini de düşürdü.

  BTC fiyatındaki satış baskısının giderek artmasından sonra 34 bin dolarlı seviyeler bile görüldü. Çin'den üç haftadan kısa bir süre içinde ikinci kez basına yansıyan Çinli düzenleyicilerin Bitcoin madenciliği ve alım satımlarını azaltma planları, piyasayı fena halde vurdu. Hong Kong'daki yetkililerin bireysel traderların kripto para alım satım yapmalarını yasaklamayı düşündüğü söylentisi de basında yer aldıktan sonra panik yarattı.

  Bitcoin Boğaları Bir Kez Daha Yenildi

  Kripto para piyasasında izlenen verilere göre BTC boğaları, Çin’den gelen son açıklamalar öncesinde Bitcoin fiyatını 40 bin dolar desteğinin üzerinde tutmayı başarmıştı. Buradan gelen destekle 43 bin dolara göz diken BTC fiyatına darbe üstüne darbe geldi. Böylelikle Bitcoin boğaları bir kez daha destek seviyesini kaybederken yatırımcılarda panik meydana geldi. 

  Jarvis Labs kurucu ortağı Ben Lilly de dahil olmak üzere bazı analistler, kripto para piyasasındaki karmaşadan henüz çıkılmadığı vurgusunu yaptı. Öte yandan Bitcoin balinalarına ait cüzdanlarda görülen aktivite izlendiğinde BTC fiyatının 39 bin dolar civarından yoğun giriş yaptıkları tespit edildi

  Binance Borsasındaki Aktivite Arttı

  Ashwath Balakrishnan'ın kripto para borsalarındaki hareketleri gözler önüne seren raporu da yatırımcıların dikkatinden kaçmadı. Bu raporda BTC fiyatındaki ani düşüşlerin borsalarda büyük rol oynadığını gözlemlendi. 

  Sadece Binance kripto para borsasında bile fiyatın düşüşe başladığı sırada 100 milyar dolar değerinde spot alım satım işlemi gerçekleştiği görüldü. Bununla birlikte Ethereum (ETH) ağı üzerindeki merkeziyetsiz borsalarda da 10 milyar doların üzerinde hacim kaydedilmesi dikkatlerden kaçmadı. Borsalardaki hareketlilik BTC üzerindeki satış baskısını arttırdı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle