Bitcoin fiyatının yükselmesi için analistten tavsiyeler

  Lider kripto para biriminin sert düzeltme gördükten sonra yükseliş trendini başlattığı 1 Mart gününde yatırımcıların yüzü güldürdü. Popüler kripto para analisti Peter Brandt, Bitcoin fiyatını yükseltecek tavsiyelerde bulundu.

  Ünlü isim sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında, Bitcoin fiyatındaki yükseliş beklentisini değerlendirdi. Piyasada ve sosyal medyada lider kripto para birimi yükselmeden önce başlatılan lazer gözleri akımına dahil olan Brandt, BTC kayıplarını almaları gerektiği tavsiyesinde bulundu.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd%  Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin hacmi 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Bitcoin fiyatının yükselmesi hakkında FOMO değerlendirmesi yapan Peter Brandt’e göre FOMO alıcıları ve Bitcoin fiyatı arasında önemli bir ilişki bulunuyor. Efsanevi trader, geçtiğimiz günlerde kırmızı lazer gözlü alıcılar teslim olur olmaz Bitcoin’in yükselmeye başlayacağını söyledi: “Twitter’da lazer gözleri olan tüm FOMO alıcıları zararlarını aldıktan sonra BTC yükselecek.”

  Bitcoin Lazer Gözler Akımına Değindi 

  Önde gelen kripto para analisti Peter Brandt, şubat ayı sonunda Twitter sosyal medya sitesinde başlatılan lazer gözler akımına da dikkat çekti. Önde gelen şahsiyetlerin ve ünlü isimlerin dahil olduğu bu akımda en büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatının 100 bin dolara ulaşması hedefleniyor. Bu akıma katılan ünlü isimler, BTC fiyatı 100 bin dolar olana kadar lazer gözlü profil fotoğraflarını değiştirmeyecek. 

  Kripto para topluluğu içinde orman yangını gibi hızla yayılan bu akım, Bitcoin destekçilerinin de seslerini duyurmalarını sağlıyor. Lider kripto para birimi, bu yeni akımdan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58 bin 354 dolar barajına kadar tırmanmıştı. Burada kalıcı olamayan BTC fiyatı yaklaşık yüzde 26 oranında değer kaybı yaşadığı sert bir düzeltme hareketi gördü.

  Bitcoin Fiyatı Nasıl Yükselir?

  Peter Brandt bu akıma dikkat çekerek, Bitcoin lazer gözler akımına katılan destekçilerin zararları karşılandıktan sonra BTC fiyatının uçuşa geçebileceğini söyledi. Özellikle Twitter sosyal medya platformunda patlak veren bu akım içinde önde gelen Bitcoin destekçileri de bulunuyor. FOMO alıcılarının zararlarını aldıktan sonra lider kripto para biriminin fiyatında hızlı yükseliş ivmesinin başlayacağına dikkat çeken Brandt’in bu açıklamaları ilgi gördü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle