Kripto Para

Twitter CEO’su ETH destekçilerinin eleştiri odağında!

  Twitter ve Square CEO’su, Bitcoin (BTC) destekçisi Jack Dorsey, kişisel Twitter hesabından Ethereum (ETH) destekçilerini kızdıracak bir paylaşımda bulundu. Dorsey’in paylaşımında Ethereum’un “dolandırıcılık” olarak adlandırıldığı bir görselin bulunması, ETH ekosisteminde tepki çekti.

  Kripto para piyasalarındaki eşsiz büyüme ile birlikte, sektörde sıkça fikirlerini paylaşan ünlü isimler de kripto para evreninin en popüler isimleri haline dönüştü. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey gibi isimler, daha önceden de kripto paralarla ilgili olmalarına rağmen, özellikle 2021 yılında bu alanda oldukça popüler isimler haline geldiler. Daha birçok ismin bulunduğu listeden Jack Dorsey, uzun zamandır Bitcoin’e (BTC) verdiği desteklerle biliniyor.

  Dorsey’in Paylaşımında ETH “Dolandırıcılık” Olarak Tanımlanıyor

  Bitcoin desteğiyle tanınan Jack Dorsey, hatta bu desteğini somut şekilde de göstermişti. The B Word etkinliğini organize eden ve organizasyona kendisiyle BTC konusunda dalga geçen Elon Musk’ı da davet eden Dorsey’nin, BTC dışındaki kripto paralara ise açıkça destek vermediği anlaşıldı. Zira JAck Dorsey, kişisel Twitter hesabından paylaştığı bir tweet’te, Ethereum’un (ETH) “dolandırıcılık” olarak tanımlandığı bir görseli kullandı. Kısa sürede kripto para piyasalarında tepki çeken bu paylaşım, özellikle de Ethereum destekçilerinin tepkisini çekti.

  Jack Dorsey’in Paylaşımı

  Dorsey, paylaşımında Ethereum’u “dolandırıcılık” olarak tanımlayan bir tweet içeren, Twitter’ın yeni bir özelliğini tanıtan bir ekran görüntüsü paylaştı. ETH destekçilerinin tepkisini çeken bu paylaşım sonrası bir kullanıcı, bunun tesadüf sonucu olduğunu iddia etti ancak 44 yaşındaki ünlü milyarder, bunun tesadüf olmadığını açıkça belirtti. Söz konusu paylaşımında Jack Dorsey, şu ifadelere yer verdi:

  “Takip ettiğim tüm hesapların bir listesini oluşturmak ve senkronize etmek için ‘getvicarious’ kullandım. Bu listeyi ters kron olarak ayarlayın, ‘en son’ olarak isimlendirin ve sabitleyin. Şimdi sıralı (algoritma) ve tüm tweet’ler arasında gerçekleştikçe hızlıca kaydırabilirsiniz. (Ekipten bir fikirden esinlenilmiştir.)”

  Dorsey bu paylaşımında, Twitter’ın yeni özelliğini tanıtmak istedi. Ancak Twitter uygulamasında ana sayfadan alınmış bir akran görüntüsünde Ethereum “dolandırıcılık” olarak tanımlanmış ve Dorsey bunun tesadüfen olmadığını belirtiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle