Kriptopara

2022 eCash (XEC) Geleceği Ne Olur? Güncel 3 Tahmin

  2022 yılı itibariyle eCash (XEC) görünümünde tehlike çanları çalmaya devam ediyor. Analistlerden bir süredir negatif yorumlar almasına rağmen pozisyonunu şimdilik korumayı başaran eCash (XEC), gelecek dönem fiyat hedefleri ve performansı ile kripto topluluklarında da birçok yatırımcının takip listesine girmiş durumda. Güncel eCash (XEC) tahmini ve geleceğine dair fiyat beklentilerini ise sizler için bir araya getirdik. 

  eCash (XEC) Coin Geleceği

  Gelecek döneme ilişkin yol haritası ile beklentileri karşılamayı başaran eCash (XEC), Bitcoin Cash’in bir çatalı olarak önemli konum elde etmiştir. Gelecek vaat eden önemli bir proje olarak öne çıkan Avalanche tarafından da desteklenen eCash, gelecek vizyonu ile şaşırtmaktadır. Geleceğin para birimi olarak görülen kripto paralara ilişkin alternatif çözüm önerileri ile dikkat çeken eCash (XEC), olumlu beklenti yaratmaktadır. Projenin geleceğine dair beklentiler ve yol haritasında yer verilen detaylar ise kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Milton Friedman gibi para felsefesi aydınlarının öngördüğü, teknoloji korumalı sağlam paranın hayata geçirilmesi olarak değerlendirilmektedir. 
  • Tokenleri ve temettü ödemelerini destekleyerek, 2022 yılını takip eden 3 ila 5 yıl içinde daha çok ihtiyaca çözüm üretmesi beklenmektedir. 
  • Ölçeklendirme, Schnorr imzası, QUIC, hızlı blok yayılması, UTXO taahhütleri gibi yol haritasında öne çıkan başlıklar geleceğine dair ipuçları vermektedir. 

  eCash (XEC) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Uzun vadeli pozisyonu geniş kitlelere tarafından pozitif olarak değerlendirilen eCash (XEC), uçuş durumuna geçmesi için belirli seviyeleri aşması gerekmektedir. Mevcut formasyonda toparlama bölgesi olarak 2022 yılının ilk 3 ayında görülen yeni seviyeler öne çıkarılmıştır. Güncelleme duyurusu sonrasında ortaya çıkan bu hareket, toparlama sinyali vermesiyle injektörler al işaretini vermiştir. Ancak piyasaların LUNA krizi ile yaşadığı şok ve tehlike 2022 yılında ciddi bir risk yaratmış ve eCash (XEC) gibi diğer tüm projeler üzerinde gelecek dönem beklentilerini olumsuz etkilemiştir. 

  eCash (XEC) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  eCash, Bitcoin Cash’ın bir çatalı ve Bitcoin Cash ABC’nin yeniden markalaşmasıdır. Daha detaylı bakıldığında eCash, elektronik nakit para kullanılmak üzere tasarlanmış bir kriptodur. Kendi tanımlamasına göre, kullanıcıların anonim olarak ve doğrudan kripto para göndermesini sağlayan bir elektronik nakit platformudur. XEC ise projenin yerel kripto para birimidir. 

  Çalışma şekline bakıldığında XEC ile kullanıcıların herhangi bir aracı olmadan para göndermeleri sağlanmaktadır. P2P diğer bir adıyla eşler arası teknolojisi kullanılarak nakit ve kripto para gönderimi yapılmasını sağlayarak çalışmaktadır. 

  eCash (XEC) Kullanım Alanları Nelerdir?

  XEC ile platform üzerinden birçok farklı işlem yapılmasına olanak sağlanmaktadır. Bu sayede geniş bir kullanım alanından söz etmek mümkündür. eCash (XEC), temel olarak platformun yerel kripto para birimi olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda yönetişim tokeni olarak çalışır ve eCash için merkeziyetsizliği sağlamaktadır. Token sahiplerinin platformun DAO’suna katılması için de kullanılmaktadır. Bu kapsamda oy verme işlemleri için kullanımı öne çıkmaktadır. Bunun yanı sıra topluluğa oranların belirlenmesi gibi konularda teklif sunulabilmesi için de kullanılabilmektedir. 

  eCash (XEC) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  eCash (XEC), herhangi bir aracı olmadan finansal işlemlerin gerçekleştirilmesine olanak tanımaktadır. Kripto paraların büyük bir kısmı bu hedef ile ortaya çıksa da geleceğin ekonomisi içinde eCash (XEC) projesinin adının daha fazla duyulması beklenmektedir. Özellikle Bitcoin Cash’in bir çatalı olarak görev yapması geniş bir kitlenin olumlu beklenti içine girmesini sağlamıştır. 

  Geleceğine ilişkin pozitif yönde yapılan değerlendirmelere rağmen fiyatı riskli görülmektedir. Beklentileri 2022 yılında diğer birçok proje ile benzer şekilde negatif eğilim taşımaktadır. Daha uzun vadede ise potansiyeli yüksek görülmüştür. 

  eCash (XEC) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Bitcoin Cash ABV (BACHA) ağının güvenliğinde kullanılan PoW algoritmasının tam aksine eCash, geliştiricilerinin işlemleri daha hızlı hale getirmek için PoS algoritmasını kullanmayı hedefledikleri açıklanmıştır. Avalanche ile olan anlaşma sonrasında, gelişmiş güvenlik ve çatallanma olmadan güncelleme yapılmasını mümkün hale getirmiştir. Buna projenin teknik açıdan güvenli olmasını sağlamaktadır. 

  eCash (XEC) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  eCash (XEC) projesini benzersiz yapan birçok detayı incelemek mümkündür. Projenin teknik makalesinde ve şu anki görünümüyle pratikte benzersiz özellikleri değerlendirilebilir. Buna göre eCash (XEC)’i benzersiz yapan temel faktörler şunlardır:

  • Geliştiricileri tarafından XEC’in Ethereum Virtual Machine (EVM) ile uyumlu olması istenmektedir. 
  • DeFi sektöründe ETH ağı üzerinde yer alan işlemlere destek verme hedefine sahiptir. 
  • Anonim işlem gerçekleştirme, işlemlerin değiştirilemez olması, işlem maliyetlerini sıfıra çekme gibi temel benzersiz hedefler projeyi öne çıkarmaktadır. 

  eCash (XEC) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  eCash (XEC) avantajları:

  • Elektronik ortamda aracısız olarak nakit para olarak kullanılır. 
  • Banka hesabı olmadan para gönderme gibi alternatifler sunar. 
  • Kazanç potansiyeli yüksektir. 

  eCash (XEC) dezavantajları:

  • Getirisi yüksek görünse de riskler devam etmektedir. 
  • Fiyatında görülen bol sıfırlar soru işareti yaratmaktadır. 

  eCash (XEC) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  eCash (XEC) popüler borsalarda mevcuttur. Al – sat işlemleri için eCash (XEC) tercih edecek yatırımcıların mutlaka güvenilir borsaları tercih ederek işlem yapması önerilmektedir. USDT, KRW, BUSD gibi birçok işlem çifti ile ilgili borsalardan alınabilir. eCash (XEC) listelenen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance
  • Bithumb
  • Gate.io 
  • Huobi Global 
  • KuCoin
  • MEXC
  • OKX
  • Bybit 

  eCash (XEC) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  eCash (XEC) hakkında analistlerin görüşleri 2022 yılında görülen belirsizlikler sonrasında yenilenmiştir. Teknik analizler ve piyasa görünümü ile proje hedeflerini değerlendiren uzmanlara göre gelecek dönem fiyat beklentileri de öne çıkmıştır. Uzmanların bu tahminleri genel fikir verdiği için yatırım tavsiyesi olarak kabul edilmemelidir. Analistlerin 2022 eCash (XEC) fiyat tahmini ve gelecek dönem hedefleri ise kısaca şöyledir:

  • Wallet Investor uzmanlarına göre 2022 itibariyle 1 yıllık tahmini 0,00000639 USD olarak bir hayli negatif şekilde değerlendirilmiştir. Uzun vadede görünüm ise benzer şekilde çelişkili bir projeksiyonda değerlendirilmektedir. 
  • GOV Capital platformunda ise 1 yıllık değişimi için 2022 yıl sonu için 0,000042 USD seviyesi hedef gösterilmiştir. 
  • Swap Space ise teknik analizlere göre Trading Beast fiyat tahminini 0,000106 USD olarak açıklamıştır. Potansiyel yatırım getirisi için daha pozitif bir eğilim taşımaktadır. 

  Sonuç 

  eCash (XEC) projesi genel hatları ile geleceğin finans dünyasında önemli bir konuma gelmesi beklenmektedir. Gelecek vaat eden projeler arasında öne çıkmasına rağmen piyasalarda XEC ile elde ettiği görünüm pekte iç açıcı değildir. 2022 yılı itibariyle fiyatında görülen negatif etkilerin bir süre daha devam etmesi beklenmektedir. Uzun vadede ise birçok yatırımcı beklentisini yüksek tutsa da riskler kripto para piyasaları için her zaman bulunmaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle