Kripto Para

ADA kurucusu IOTA ağını eleştirdi! Cevap gecikmedi

  Cardano ağının kurucusu Charles Hoskinson, IOTA ağı ile ilgili çarpıcı yorumlarda bulundu. IOTA ağının işlem ücreti olmadan çalıştığına dair tanıtımlar yapıldığını belirten Hoskinson bunun mümkün olmadığını ve yanlış bir algı yaratıldığını belirtti.

  Cardano ağının kurucusu olan Charles Hoskinson bir AMA etkinliği düzenledi. Son günlerin en çok konuşulan kripto para birimi olan Cardano hakkında açıklamalarda bulunan Hoskinson, ağda yapılan son gelişmeleri aktardı. Cardano ağındaki güncel çalışmalar ile ilgili yatırımcıları bilgilendiren Hoskinson, ardından IOTA ağı ile ilgili eleştirilerde bulundu.

  Charles Hoskinson açıklamalarında Tangle teknolojisini kullanan IOTA ağının işlem ücreti mekanizmasını değerlendirdi. IOTA ağının işlem ücreti almadığına dair tanıtımlarda bahseden Hoskinson işlem ücreti alınmamasının mümkün olmadığını belirtti. Hoskinson IOTA  ağı ile ilgili açıklamalarında tanıtımların yanlış bir algı yarattığını belirtti.

  IOTA Foundation IOTA tanıtımları ile yanlış algı oluşturuyor

  Son dönemlerin en çok konuşulan kripto para birimlerinden biri arasında yer alan Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson son dönemlerde açıklamaları ile sık sık gündeme gelmeye başladı. Geçtiğimiz hafta Cardano ağının artan kullanıcı sayısına yönelik değerlendirmeler yapan ve ADA fiyatları ile ilgili öngörülerini paylaşan Charles Hoskinson şimdi de Cardano ağına yönelik eleştirileri ile adından söz ettirdi.

  Charles Hoskinson IOTA ağının geliştiricisi olan IOTA Foundation ile ilgili açıklamalarda bulundu. IOTA Foundation’un IOTA tanıtımlarında “işlem ücreti olmayan protokol” şeklinde tanıtımlar yaptığını belirten Hoskinson, ağda işlem ücreti olmamasının mümkün olmadığını ve bu tanıtımların yanlış bir algı yarattığını belirtti. Hiçbir şeyin bedava olmadığını açıklayan Hoskinson, blockchain ya da farklı veri tabanlarında işlemlerin depolandığını ve işlem yaptıkça masraf oluştuğunu belirtti. İşlem masraflarının işlem yapan kişi tarafından ödenmemesi durumunda blockchain zincirinin belli noktasında mutlaka ödeneceğini de belirten Hoskinson, bu sözleri ile IOTA ağının işlem ücreti mekanizmasını eleştirdi.

  Hans Mogg eleştiriye yanıt verdi

  Charles Hoskinson’un açıklamalarına IOTA geliştiricisi Hans Moog’dan cevap geldi. Hans Moog açıklamasında işlem ücreti olmadan kullanmak ile bedava kullanmak arasında fark olduğunu, IOTA ağının işlem ücreti almamasının bedava olduğu anlamına gelmediğini belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle