NVT İndikatörünü inceledi ve BTC fiyatını yorumladı

  Kripto para piyasaları son günlerde Ethereum’un (ETH) kırdığı fiyat rekorları ile çalkalanıyor. Son olarak ETH 3 bin dolar barajını da geçerek tüm dikkatleri üzerine çekti. Ancak CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin (BTC) balinalarının hareketlerinden yola çıkarak, Bitcoin için yükselişlerin henüz bitmediğini savundu.

  Kripto para piyasalarında son günlerde Bitcoin (BTC) nispeten kenara çekildi. Sert düşüşlerin ardından toparlanma hareketleri gösteren Bitcoin, Mayıs ayına yükseliş eğiliminde ancak yatay seyirde başladı. Bir süredir sakin fiyat grafikleri çizen Bitcoin yatay seyirdeyken, Ethereum (ETH) son günlerde peş peşe kırdığı fiyat rekorları ile gündeme geldi. Son olarak yeni haftanın ilk gününe 3 bin dolar üzerindeki rekoruyla giriş yapan ETH, Bitcoin’i bir miktar daha gölgede bırakmış oldu.

  Analiste Göre Borsa Kaynaklı İşlemler, İşleri Zorlaştırabilir

  Piyasaların odağında Bitcoin’den daha çok Ethereum yer alırken, Blockchain araştırmacısı, analist ve CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju Bitcoin ile ilgili yaptığı yorumlarla dikkat çekti. Ju açıklamalarında Bitcoin için henüz maceranın bitmediğini söyledi. Ju, bu ifadelerini dile getirirken Bitcoin balinalarının hareketlerinden destek aldı. Ju’ya göre BTC balinalarından yola çıkıldığında, yakın bir zamanda fiyat patlaması görmek mümkün.

  Ünlü analist Ju, yüklü Bitcoin alımlarının olduğunu ve bunların büyük ihtimalle OTC platformlarında gerçekleştirildiğini ifade etti. Ju, bu alımlar sonrası yüklü transferlerin de yapıldığını belirtti. Ju, balinaların yüklü şekilde BTC alırken bunların borsa kaynaklı olmasının, işleri zorlaştırdığını ifade etti. Analiste göre NVT indikatörü altın kesişime oldukça uzak. Bu da piyasa değerine kıyasla, işlem hacminin çok yüksek olduğunu gösteriyor.

  NVT İndikatörü Nedir? Ju’nun Yorumları

  NVT indikatörü, herhangi bir formasyonun dipte mi yoksa tepede mi olduğunu göstermek için kullanılıyor. İndikatörde -1,6 seviyesinin altındaki bir değer, Bitcoin’in yükseliş öncesi bir aşamada olduğuna işaret ediyor.

  Nisan sonunda NVT indikatörü -2,95 seviyesine ulaşarak altın kesişimi gerçekleştirdi. Ki Young Ju, konuya ilişkin açıklamasında bu durumu gösterdi ve ilerleyen günlerde BTC’nin hareketlenebileceğini vurguladı. Ju, NVT indikatörüne göre BTC fiyatının 60 bin dolar üstünü hedeflediğini ifade etti. Ju ayrıca balinaların türev borsalara BTC transfer ettiğini de dile getirdi. Analiste göre bu gelişmeler BTC fiyatının kısa vadede ciddi ölçüde yükseleceğinin işaretleri.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle