Kripto Para

Dev BTC balinası 1 dolardan ucuza işlem yaptı!

  2 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) transferinde yok denecek kadar az ücret alındı. Devasa balina transferinde işlemin maliyeti 1 doların bile altında kaldı.

  Sahibi açıklanmayan Bitcoin cüzdanından 2 milyar dolardan fazla Bitcoin transfer edildi. 2 milyar dolar gibi çok yüksek bir miktardan işlem maliyeti olarak yalnızca çok düşük bir ücret alındı. Transferde 44.598 BTC taşınmasına rağmen işlem ücreti olarak yalnızca 0.00001713 BTC alındı. Alınan ücret 1 dolar bile etmiyor.

  İşlem Ücretleri Değişebiliyor

  İşlem ücretleri bazı zamanlarda ve bazı şartlarda değişiklikler gösterebiliyor. Bitcoin, Nisan ayında 64 bin dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında işlem ücreti 60 doların üzerine çıkmıştı. Daha sonra düşüşler yaşayan Bitcoin işlem maliyeti Temmuz ayı içerisinde 11 dolara kadar düştü. Bu ücretler genelde normal olsa da 2 milyar dolarlık bir transfer gerçekleştiren “balina” için 1 dolardan az bir maliyet çok da sık rastlanan bir durum değil. 

  Bitcoin transfer işlemlerinde alınan işlem ücretlerinin yanı sıra, balina cüzdanların gerçekleştirdiği transferler de doğrudan kripto para sektörünün gündemine gelebiliyor. Balinaların gerçekleştirdiği bu tür yüksek meblağlı işlemler, piyasada çeşitli şekillerde yorumlanabiliyor. Analistler, balina işlemlerini yorumlaya devam ediyor.

  Balinalar Alımdan Vazgeçmedi

  Ünlü kripto para analistleri 1000 Bitcoin’den daha fazla varlık tutan yatırımcıların son düzeltme sırasında satış yapmak yerine alıma yöneldiğini belirtiyor. Bu durumda 7 Eylül’de meydana gelen ani ve hızlı düşüşten sonra bile balinaların alım yaptığı belirtiliyor. Önde gelen anlistlerden olan Will Woo’nun ifadesine göre, Bitcoin’in temmuz ayında 30 bin doların altına düşmesinden bu yana balınalar varlıklarını arttırıyor. Öte yandan “minnow” olarak adlandırılan 10 BTC’den daha az varlıklara sahip olan cüzdanların sayısının son zamanlarda artmaya devam ediyor. Analistlere göre bu durumda sadece balinalar değil küçük yatırımcılar da alımlarına devam etmekte. 

  BTC’nin Seyri

  Önümüzdeki günlerde seyri merak konusu olan lider kripto para birimi Bitcoin’in bu değişken maliyetler ve balinaların alım tavırlarına tepkisi yatırımcıların dikkatli takibinde. Bu yazının yazıldığı saatlerde ise 47 bin dolar seviyelerinde kripto para borsalarında işlem görüyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle