Popüler analistten BTC yorumu! Ichimoku Bulutu kesişmesi

  Tecrübeli kripto para analisti CryptoCon, Bitcoin (BTC) fiyatıyla ilgili öngörülerini paylaştı. Anonim analiste göre BTC, spot ETF’lerin onaylanmasıyla birlikte yukarı yönlü hareketini sürdürecek.

  Kripto para sektörü, ABD’nin ilk spot BTC ETF (borsa yatırım fonu) onayını bekliyor. Uzmanlar, bu onayın gelmesiyle birlikte BTC fiyatının 50 bin dolara kadar yükselebileceğini öngörüyor. Yatırımcıların yakından tanıdığı isimlerden kripto para analisti CryptoCon son görüşlerini paylaştı.

  CryptoCon, güncel BTC grafiğini yorumlarken “Ichimoku Bulutu” üzerinden değerlendirmede bulundu. Buluta göre BTC fiyatının yukarı yönlü hareketine devam etmesi muhtemel görülüyor. Bu verilerden hareketle BTC haftalık zaman diliminde nadir görülen bir konuma ulaştı.

  Ichimoku Bulutu’na Göre BTC Fiyatı Yükselecek

  Finans dünyasında sık sık kullanılan Ichimoku Bulutu geçmiş, mevcut durum ve gelecek ile ilgili alım satım ipuçlarını birleştiriyor. Bu indikatöre göre BTC’de fiyat artışları henüz yeni başlamış görülüyor. Anonim kripto para analisti CryptoCon, resmi X hesabından yaptığı paylaşımda önemli açıklamalarda bulundu.

  BTC grafiğine bakıldığında Ichimoku’nun önde gelen açıklıkları kesişerek yeni bir yukarı yönlü bulut oluşturduğu görüldü. Bu duruma dikkat çeken anonim analist “Haftalık Ichimoku bulutu, 2 ay içinde Bitcoin fiyatının 38 bin dolara geleceğini bize gösterdi. Şimdi bir sonraki aşamaya geçmeyi, yükselişimizin tamamlanmasını ve 43 bin dolar ilk hedefine ulaşmayı bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

  BTC Yükselişi 48 Bin Dolara Kadar Çıkabilir

  BTC fiyatında yükseliş beklentisini açıklayan CryptoCon, ayrıca bu eğilimin ne zamana kadar devam edebileceğini söyledi. BTC’de sıradaki hedefin bir sonraki aşamaya geçiş olduğunu vurgulayan analist, “Bu aşamadan sonra da yükseliş hareketinin 7 ile 11 hafta arasında bir zamanda, Ocak ayı başlarında tamamlanacağını görüyoruz.” dedi.

  Ünlü analistin BTC fiyatındaki yükseliş bir ay daha devam edeceğini söylemesi, takipçilerini heyecanlandırdı. Öte yandan CryptoCon, 43 bin 200 doların esasında en kötü ihtimal olarak görüldüğünü, yükselişin 48 bin dolara kadar sıçrayabileceğini vurguladı. Paylaşımında “Arada duraklamalar yaşansa bile geleceği gören indikatör işimizin bitmediğini söylüyor!” diyen analist sosyal medyada büyük ilgi gördü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle