Kriptopara

Bitcoin yükselir mi? Son dakika uzman yorumları

  Bugünlerde Bitcoin’in tekrar yükselip yükselmeyeceği merak konusu oldu. Son dönemde yeni bir boğa rallisi başlatan BTC, hızlı bir yükseliş ivmesi ile fiyatını yeniden 50 bin dolar seviyesinin üzerine taşımayı başarmıştı. Kripto para dünyasının önde gelen isimleri ve uzmanları, Bitcoin fiyatındaki yükseliş beklentisini değerlendirdi. Tüm bu analiz ve tahminleri sizin için derledik.

  Bitcoin Fiyatı Mart Ayında Düşer Mi?

  En güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Decentrader kurucu ortağı Philip Swift, Bitcoin Harcanan Çıktı Kar Oranı adı verilen grafik verileri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Popüler kripto para analiz şirketi Glassnode tarafından yayınlanan güncel paylaşımlara ve raporlara göre bu oran tam bir sıfırlama gördü. BTC harcan çıktı kar oranının azalmış olması, elde edilen kazançların da azalmış olabileceğini gösterdi. Popüler analist, bu durumda uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının BTC’lerini elde tutmaya çalışacaklarını söyledi.

  Analist ayrıca bu orandaki düşüşün kripto para piyasasının gelecekteki sağlığı için önemli bir ölçü olarak düşünülmesi gerektiğini belirtti. Swift’e göre bu veriler, kripto para piyasasının muhtemelen yükseliş noktası olduğuna inanıyor ve fonlama oranları ile bağlantılı olarak tarihsel bir fiyat artışı yaşanabileceğini söylüyor. Ünlü analist, bu verilerin Bitcoin boğa piyasasında güçlü bir “dipten satın al” sinyali olduğuna dikkat çekti.

  Bitcoin Tarihsel Grafiği Mart Ayında Düşüş Gösteriyor

  Bitcoin piyasasındaki bu görünüm, pek çok kripto para uzmanını da Bitcoin fiyatının mart ayında nereye gidebileceği konusunda temkinli olmasına yol açıyor. Tarihsel olarak Bitcoin, yılın bu zamanlarında güç kazanarak fiyatını yukarı seviyelere taşımakta her zaman zorlandı. Ünlü kripto para analistleri özellikle geçtiğimiz yıl Bitcoin’in mart ayındaki fiyatını hatırlatarak kripto para yatırımcılarına önemli uyarılarda bulundu. 

  Hatırlanacağı üzere lider kripto para biriminin fiyatı 2020 yılı mart ayında yıl boyunca bu seviyelere çıkmadan önce çok düşük seviyelere kadar gerilemişti. O dönemde 3 bin dolar seviyelerine kadar düşüş gören Bitcoin’in daha sonra hızlı bir şekilde yükselişe geçmesi de yatırımcının kafasını karıştıran sorulardan biri olarak öne çıkıyor.

  Bitcoin Fiyatı Yükselmeye Devam Eder mi?

  Kripto para uzmanları Bitcoin’in mart ayı içinde nasıl bir performans göstereceği konusunda temkinli davranmaya devam ediyor. Lider kripto para biriminin fiyatında yüksek volatilite (yüksek fiyat hareketliliği) riski hala sürdüğü için kripto para yatırımcıları da uzman yorumlarına önem veriyor. BTC fiyatı 50 bin dolar üzerindeki desteği korumak ve buradan güçlü bir destek alarak 60 bin dolar hedefine ilerlemek istiyor. Bazı kripto para analistleri daha fazla Bitcoin madencisinin satış yapmaya başladığını ve bu durumunda da geçmişte olacağı gibi BTC fiyatında düşüş trendi başlatabileceğini vurguluyor.

  Mart ayına yükseliş trendi ile başlayan Bitcoin, kısa sürede fiyatını yeniden 50 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarmayı başardı. Son günlerde BTC boğaları ile Bitcoin madencileri arasında büyük bir mücadele olduğu görülüyor. Bitcoin boğaları güçlü bir seviye olarak görülen 50 bin dolar barajının aşağı yönlü kırılmaması için çaba sarf ederken, Bitcoin madencileri ise satışlarını hızlandırmayı ve kar realizasyonlarını gerçekleştirmeyi planlıyor.

  Kripto para uzmanları, bu yıl kurumsal dev şirketlerin Bitcoin yatırımlarına başlamasını farklı bir boğa sinyali olarak tanımlıyor. Bazı kripto para analistlerine göre, perakende yatırımcıların dışında önde gelen şirketlerin de Bitcoin yatırımı yapması, fiyatları mart ayı içinde daha yüksek seviyelere taşıyabilir. 

  Sonuç Olarak: Tetikte Olmakta Yarar Var

  Tarihsel veriler ışığında bakıldığında Bitcoin’in yılın bu döneminde düşüş gösterdiği anlaşılıyor. Fakat bu her zaman aynı olacağı anlamına gelmiyor. Özellikle 45 bin dolar bandında kendisine iyi bir direnç oluşturan Bitcoin fiyatının geleceği orta ve uzun vadede parlak görünüyor. Yine de yatırımcılar her an gelebilecek son dakika haberlere karşı tetikte olmasında yarar var.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle