Kripto Para

Paraguay'da kripto ile ödeme devri! BTC, ETH, SHIB ve CHZ

  Kripto paraların benimsenmesi ve kullanım alanları genişlemeye devam ediyor. Bu kez de Paraguay merkezli, ülkenin en büyük eğlence şirketlerinden biri olan Grupo Cinco, Temmuz ayında kripto paraları kabul etmeye başlayacağını açıkladı. Şirket Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB) ve Chiliz (CHZ) kabul edecek.

  Kripto paraların benimsenme hızı son aylarda çok ciddi ölçülerde artış gösterdi. Bir anda çok hızlı şekilde büyüyen kripto sektörü, beraberinde yeni soruları ve tartışma konularını da gündeme getirdi. Büyüyen sektörde, insanlar kripto paraların nerede ve nasıl kullanılabileceğine ilişkin birçok tartışma konusuna dahil oldu. Kripto paraların işlevi, amacı gibi konular üzerinde tartışmalar devam ederken, onları birer ödeme aracı olarak kabul eden işletme ve şirket sayısında da artışlar yaşanmaya devam ediyor.

  Şirket 24 Noktada BTC, ETH, SHIB ve CHZ Kabul Edecek

  Benzer bir haber bu kez de Paraguay’dan geldi. Paraguay’ın en büyük eğlence şirketi olan Grupo Cinco, Temmuz ayından itibaren kripto paraları ödeme aracı olarak kabul edeceğini açıkladı. Şirket bu ödemelerde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB) ve Chiliz (CHZ) kabul edecek. Grupo Cinco yöneticileri Santiago Sosa ve Rodrigo Nogues Bazan ikilisi, konuya ilişkin olarak CoinDesk’e konuştu. Yöneticiler, şirket bünyesinde yer alan gece kulüpleri, barlar ve restoranlar da dahil olmak üzere 24 ayrı noktada kripto ödemelerini kabul edecek.

  Paraguay’da Meclise Sunmak Üzere Yasa Tasarısı Hazırlanıyor

  El Salvador’da Bitcoin ülkenin resmi para birimlerinden biri ilan edildikten sonra, Paraguay’dan da bu yönde olumlu sinyaller gündeme gelmeye başlamıştı. Paraguaylı meclis üyesi Carlos Rejala, amaçlarının kripto para işletmelerini ve BTC madencilik şirketlerini ülkeye çekmek olduğunu, bunun için meclise bir yasa tasarısı sunmayı planladıklarını açıklamıştı. Grupo Cinco’nun açıklamaları da bu duyurudan sonra geldi.

  Sosa Bu Adımın Yasa Tasarısının Onaylanmasını Kolaylaştıracağını Düşünüyor

  Şirket yöneticilerinden Sosa’ya göre Grupo Cinco’nun atacağı adım, Rejala’nın sunacağı yasa tasarısının meclisten geçmesini kolaylaştıracak. Konuya ilişkin olarak Santiago Sosa şu ifadelere yer verdi:

  “Gençler üzerinde çok fazla etkisi olan ve önde gelen Paraguaylı girişimcilerden söz ediyoruz. Bu son derece önemli çünkü yerel düzeyde bir sosyal destek sağlanırsa, milletvekillerinin yasa tasarısını desteklemesi çok daha kolay olacaktır.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle