Novogratz açıkladı! İşte bunlar BTC rallisini başlatacak

  Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz’dan en büyük kripto para birimi için açıklama geldi. Piyasalara yönelik olumlu ifadeler kullanan ünlü CEO, FED’in politika değişikliği ile BTC rallisine start vereceğini düşünüyor!

  Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz katıldığı bir programda Bitcoin’den (BTC) bahsetti. BTC ve altcoin piyasalarında başlayacağını düşündüğü bir boğa koşusunun detaylarını açıklayan Novogratz, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) olası faiz politikaları hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

  "Bu İki Faktör Boğa Katalizörü Olacak"

  Mike Novogratz katıldığı Squawk Box programında kripto para piyasalarını değerlendirdi. Piyasanın yönü konusunda iyimser olan ünlü CEO, piyasalarda yaşanan bazı gelişmelerin boğa katalizörü olduğunu düşünüyor.

  Novogratz’a göre Hong Kong gibi ülkelerden açılan bireysel yatırımcıların piyasalara erişimi konusundaki yeni kapılar, Asya benimsenmesi için güzel bir haber. Ayrıca Çin’in en büyük sosyal medya uygulaması WeChain tarafından sunulan BTC verileri de yükseliş için güzel birer işaret. Bu iki gelişmeyi boğa koşusu için katalizör olarak gören Novogratz’ın piyasalara bir de eleştirisi var! “Kripto şu anda tembel. Bireysel yatırımcılardan sürekli talep var. Bunun hepsini platformlardan görüyoruz.” İfadeleri ile eleştirisini dile getirdi.

  "FED Yolunu Değiştirecek"

  Novogratz ABD Merkez Bankası (FED) politikaları hakkında da beklentilerini paylaştı. FED’in yolunu değiştirerek kriptolar, hisse senetleri ve diğer riskli varlıklar için sorun çıkaran sıkı duruşunu esneteceğini söyleyen Novogratz, bu durumun Bitcoin’e yarayacağını söyledi.

  FED’in esneme zamanlaması Novogratz’a göre Bitcoin rallisi ile örtüşecek! Bu yılın Ekim ayında FED’in faizleri aşağı çekmeye başlayacağını iddia eden Novogratz, bu gelişme ile birlikte Bitcoin’e olan ilginin artacağını söylüyor.

  Kurumları Eleştirdi

  Novogratz’ın gündeminde kripto para piyasalarına karşı sert tutumu nedeniyle Biden yönetimi de vardı. “Kripto para birimleri bir anda inanılmaz derecede partizan bir konu haline geldi” ifadeleri ile eleştirisini yönelten Novogratz, “Bu da sektörün istemediği ve ihtiyaç duymadığı bir şey” sözleri ile açıklamasına devam etti. Bu durumun son bulması ve düzenleyici netliğinin sağlamasını isteyen Novogratz, “Cumhuriyetçiler önümüzdeki dönem seçimi kazanmalı” sözleri ile örtülü bir destek açıklaması yaptı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle